کاربرد استفاده از PLC در صنعت مجتمع فنی آموزش برق

کاربرد استفاده از PLC در صنعت مجتمع فنی آموزش برق

برنامه‌هایی که اساساً ماهیت ترتیبی دارند، می‌توانند برای تخمین حافظه برنامه (پنج کلمه حافظه برای هر دستگاه ورودی/خروجی) به قانون کلی دستگاه I/O تکیه کنند. انتخاب موثرترین پی ال سی برای برنامه شما به عوامل مختلفی بستگی دارد. کاربرگ زیر به عنوان چک لیستی از مواردی است که هنگام تعیین نیازهای پی ال سی باید در نظر گرفته شود. مهم ترین زمینه هایی را که باید در هنگام انتخاب یک سیستم در نظر بگیرید، فهرست می کند، و همچنین فضایی را برای ثبت تعیین نیازهای سیستم شما فراهم می کند.

  • دستگاه های ورودی می توانند دکمه های شروع و توقف، سوئیچ ها و غیره باشند و دستگاه های خروجی می توانند یک بخاری برقی، شیرها، رله ها و غیره باشند.
  • منبع تغذیه، بیش از بقیه قطعات گرما تولید می‌کند و از آنجا که جهت مسیر هوای خنک کننده رو به بالا است.
  • متغییرهایی نظیر دما، فشار، مکان، سرعت، شتاب و…بیانگر وضعیت فرآیند می باشند.
  • پی ال سی ها یکی از مهم ترین و بهترین قطعات کنترل کننده های صنعتی در ایران و سایر کشورها به شمار می روند.

4.پس از آن سیگنال به انتهای خروجی یعنی پی ال سی PLC ارسال می شود. 3.بلوک ایزولاتور برای جداسازی/جلوگیری از نوسانات پی ال سی PLC استفاده می شود. سپس ما مدارهای مجتمع دیگری نیز داریم، این مدارها می تواند برای مواردی مانند اتصالات Modbus و LAN باشد که به ما امکان می دهد از راه دور با دستگاه ارتباط برقرار کرده، برنامه ریزی مجدد یا نظارت کنیم. واحد پردازش مرکزی با MPI/DP 12 Mbit/s ،منبع تغذیه یکپارچه 24 ولت DC، کار می کند.

مزایای سری پی ال سی زیمنس S7-1200

۶ – عیب یابی مدارات کنترل با PLC سریع و آسان است و معمولا PLC خود داراي برنامه عیب یابی می باشد . تعداد مکان‌های فیزیکی مورد نیاز، و اگرچه پروتکل خاصی ممکن است مورد نیاز باشد را وارد کنید. به عبارت دیگر داده‌هایی که متشکل از ۰ , قیمت پی ال سی ۱ ها و ON/OFF های پی‌درپی و به صورت پالس‌های پی‌درپی هستند.

استفاده از داده های اینترنت در یک برنامه پی ال سی

در این مقاله به معرفی پی ال سی، مزایا و کاربردهای آن پرداختیم. در صورتی که علاقه مند به یادگیری پی ال سی هستید و می خواهید به صورت حرفه ای با این تابلو و کاربردهای آن آشنا شوید، توصیه می کنیم در دوره های آموزش پی ال سی ثبت نام نمایید. کیفیت این مواد اولیه و نسبت آنها به طور قابل توجهی بر کیفیت محصول نهایی تأثیر می گذارد. برای اطمینان از استفاده از کیفیت و مقادیر مناسب مواد اولیه، صحت داده ها در مورد چنین متغیرهای فرآیندی مهم است.

سنسور القایی چیست؟

از بهترین ویژگی‌های این نوع پی ال سی زیمنس، پشتیبانی از تجهیزات سخت‌افزاری مختلف است. می‌توان با توجه به قابلیت‌ پردازنده plc، ماژول‌های ورودی و خروجی را تا سقف 2000 عدد زياد كرد. پیش از آن که به بیان انواع plc زیمنس بپردازیم، بهتر است که توضیح مختصری در مورد این محصول بدهیم.

در سیستتم PLC، نتایج خروجی در پاسخ به شرایط ورودی، باید در یک زمان محدود تولید شود. درصورت عدم پاسخ مناسب در زمان تعریف شده، عملکرد ناخواسته در سیستم اتفاق می افتد. PLC همچنین در سیستم تغییر فن دیگ های بخار ذغال سنگ در بیمارستانها، سیستم کنترل دستگاه راه و تغذیه سیلو و همچنین سیستم های کنترل قالب گیری تزریقی در صنعت پلاستیک استفاده می شود.