پیگمنت یا رنگدانه Pigment

بعضی از انواع کاربرد پیگمنت آلی به صورت تاک فام زیر است. در محصولات آرایشی- بهداشتی رنگ می تواند یکی از راه های جذب مشتریان و مزیت رقابتی باشد. این سنگ ها با مقاوت بسیار بالا در نماسازی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. به علت مزیت ویژه سنگ های مصنوعی، یعنی تنوع در طرح و رنگ، این محصول در نماسازی ساختمان ها استفاده می شود. بسته به چگونگی تعامل پیگمنت ها با نور آنها را به سه دسته تقسیم می کنند: پیگمنت های جاذب نور، پیگمنت هایی با افکت فلزی و پیگمنت های تداخلی. شکل 14. افزودنی های پلیمری ستاره ای. DPP خانواده ای نسبتا جدید از پیگمنت ها می باشند که ساختار آنها از دو حلقه 5 عضوی در هم جوش خورده که هرکدام دارای استخلاف کربنامید در حلقه می باشند تشکیل شده است.

رنگدانه مصنوعی

اما رنگ بندی این محصول با استفاده از رنگدانه و یا پیگمنت رنگ های معدنی تشکیل می شود. به عبارت دیگر پیگمنت مورد نیاز برای رنگ زد، از گل ماش تهیه می شود. از این محصول برای دیوار پوش و سنگ نما استفاده می شود. مقدار مستربچ مورد استفاده در تولید محصول نهایی از زیر یک درصد (در برخی انواع ضد UV و پایدارکنندۀ رنگ ها) تا بالای 50 درصد (گونه­ هایی از كندكنندههای حریق یا مستربچ های کربنات کلسیم) متفاوت است.

مقدار لازم از رنگ را به آب جوش اضافه کنید و صبر کنید تا رنگ در آب باز شود. اگر قصد دارید از پیگمنت های لوز و درخشان برای صورت و بدن استفاده کنید و میکاپهای متفاوتی را تجربه نمایید، بهتر است بدانید چسب گلیتر چیست و از آن برای ثابت نگهداشتن، جلوگیری از ریزش و تثبیت رنگ پیگمنت کمک بگیرید. 3- پس از شستن چرخها، دستمال و آب را تعویض و شستن را از بالا به پایین آغاز کنید. یکی از کاربردهای جذاب این پیگمنت ها استفاده از آنها در اپوکسی رزین های ساختمانی مانند کفپوش ها، اپوکسی رزین های تزیینی مانند میزهای چوبی و صنایع دستی مانند جواهرآلات رزینی است. پیگمنت سبز 7 پیگمنتی با مقاومت بالا در برابر محیط های شیمیایی، اسید، قلیا، حلال ها، حرارت و تابش یووی می باشد.

قبل از آن که به بررسی قیمت خرید پیگمنت و رنگدانه سبز بتن بپردازیم، بد نیست که بدانید سنگ مصنوعی و رنگدانه چیست؟ پیگمنت ها رنگدانه هایی در رنگ مو هستند که همیشه به حالت جامد باقی می مانند و حل نمی شوند ، همین ویژگی سبب شده از پیگمنت تراپی به عنوان یک روش موثر برای افزایش ماندگاری رنگ مو استفاده شود. تنها تفاوت در مواد اولیه به کار رفته در آن می باشد. مهم ترین نکته ای که در خصوص استفاده از این مواد بهتر است به آن توجه کنید، استفاده از پیگمنت ها بر روی ناخن تر پس از زدن تاپ شاین است.

اکسیدان ولوم 10 اکسیدان استاندارد برای رنگ کردن مو روی پایه معمولی بدون تغییر دادن پایه رنگی است. در میان پیگمنت های میکای موجود در بازار آیرودین (Irodin، طبق مرک آلمان) یکی از پر مصرف ترین پیگمنت ها است. اما فتالوسیانین های سبز و آبی حدود 25% درصد بدست آمده از محاسبات تئوری افزودنی نیاز دارند. در ادامه برای آشنایی، کسب اطلاع از قیمت خرید و فروش رنگ رنگدانه سنگ مصنوعی بتن سبز با ما همراه باشید. یکی از دلایل اضافه کردن رنگ پیگمنت مستربچ به پلیمر بهبود کیفیت آن و تولید رنگ است. از دیگر دلایل تغییر رنگ آنها مربوط به ضخامت لایه اکسید فلزی است که پرک های میکا را می پوشاند. یکی از محبوبترین گزینه ها در این بین استفاده از پیگمنت های میکا برای رنگ آمیزی محصولات زیبایی و حمام است. رو تختی پیگمنت بهعنوان یکی از محبوبترین روتختیها شناخته شده و به دلیل تنوع بالا، مورد استقبال خانمها و آقایان در همه سنین قرار گرفته است.

این پیگمنت ها نوعی از پیگمنت های تداخلی با ویژگی های بازتابی و انکسار نور زیاد هستند. سنگ مصنوعی روش تولیدی مشابه با موزاییک های معمولی دارد. دلیل دوم این است که غذا را با افزایش رنگ طبیعی آن یا دادن رنگ به غذاهای بی رنگ جذاب تر نمود. برای مثال پیگمنت مرجانی میکا در فرایند سرد صابون سازی رنگ هلویی ایجاد می کند و میکای آبی سلینی به رنگ جذاب اسطوخودودس تغییر می کند. پیگمنت های میکا جذاب ترین پیگمنت ها برای پوشش های صنعتی و خودروسازی، صنایع چاپ، پلاستیک، کاشی و سرامیک هستند. همراه با پوشش سطوح و شفافیت جوهر چاپ است خواص نوری پیگمنت ها ناشی از دو اثر همزمان جذب و پخش نور می باشد. رنگ دیسپرس هم ثبات بسیار بالایی دارد و هم شفافیت بسیار بسیار بالایی دارد. شکل 13. دیسپرس کننده پلی اکریلاتی. برای ایجاد رنگ بندی متفاوت در این محصولات، از پودرهای معدنی پر کننده (پیگمنت) و رزین و چسب های پایه رزین استفاده می شود.

قبل از آن که به بررسی قیمت خرید و مشخصات پیگمنت گل ماش زرد سنگ مصنوعی بپردازیم، لازم است تا با سنگ های مصنوعی آشنا شوید. 1-حلالیت : رنگدانه های معدنی در حلالهای آلی نا محلول هستند اما رنگدانه های آلی در این حلال ها کمی حل می شوند. مشتریان عزیز در تهران، کرج، قزوین و حومه می توانند برای خرید، اطلاع از قیمت و مشخصات رنگ رنگدانه سنگ مصنوعی بتن قرمز اخرا با شماره زیر در تماس باشند تا ضمن استعلام محصول، از مشاوره رایگان نیز بهره مند شوند. مشتریان عزیز در تهران، کرج، قزوین و حومه می توانند برای خرید، اطلاع از قیمت و مشخصات رنگ رنگدانه سنگ مصنوعی بتن گل ماش زرد با شماره زیر در تماس باشند تا ضمن استعلام محصول، از مشاوره رایگان نیز بهره مند شوند. مشتریان عزیز در تهران، کرج، قزوین و حومه می توانند برای خرید، اطلاع از قیمت و مشخصات رنگ رنگدانه سنگ مصنوعی بتن سبز با شماره زیر در تماس باشند تا ضمن استعلام محصول، از مشاوره رایگان نیز بهره مند شوند.

سنگ مصنوعی از دسته محصولاتی است که در صنعت ساختمان کاربردهای مختلفی دارد. پیگمنت های تداخلی مبتنی بر میکا در سال 1960 با محصولاتی معرفی شدند که بر پایه دی اکسید تیتانیم روی بستری از موسکویت ساخته شده بودند. تداخل نور پدیده ای فیزیکی است که در آن امواج نور به هنگام پراکندگی و انعکاس نور از سطح این پیگمنت ها بر روی یکدیگر می افتند. اگر پارامترهای مناسبی از لیزر به کار گرفته شود، پرتو نوری ساطع شده و در نهایت دقت هزاران سلول مملو از رنگدانه (همچون ملانوسیت، کراتینوسیت، خال و تاتو) را هدف گرفته، از بین میبرد و هیچ تأثیری نا مطلوبی بر روی بافتهای اطراف آن نخواهد داشت. پیگمنت سبز 7 یک پیگمنت فتالوسیانینی می باشد که حضور گروه های کلر روی ساختار فام آن را از آبی به سبز تبدیل کرده است. بوتاکس مانند یک مسدودکننده عمل میکند و مانع از آزادسازی استیل کولین (مادهی شیمیایی که عصبها برای فعالسازی غدد تعریق استفاده میکنند) میشود.

این فلزات یک لایه اکسید در سطح پولک های میکاها پدید می آورند و آنها را رنگارنگ می کنند. پیگمنت های طبیعی از معادن استخراج شده و ناخالصی های آنها حذف و در نهایت خردایش و دانه بندی می شوند. در روش جوان سازی پوست با لیزر فرکشنال برای بدست آوردن نتایج بهتر با خطر کمتر و زمان بهبودی سریع تر از شیوه های جوان سازی پوست با لیزرتخریبی و لیزر غیرتخریبی استفاده می شود. باید دقت شود برای کاربردهایی نظیر مرکب، پوشرنگ، صنعت نساجی و شوینده ها گرید با مقاومت دمایی پایین تر که ارزان تر نیز می باشد، مناسب است. برای صنایع پلاستیک و مستربچ گریدهایی با مقاومت حرارتی بالا (280 تا 300 درجه) مناسب تر هستند. این پیگمنت ترانسپرنت (شفاف نوری) بوده و تمایل به مهاجرت آن خیلی پایین است و به دلیل همین خواص در صنایع رنگ و پلاستیک کاربرد فراوانی یافته است.

این پیگمنت قابلیت کاربرد در لوازم آرایشی را داشته و تنها محدودیت آن برای لوازم آرایشی است که در اطراف چشم به کار می رود. همچنین پیگمنت های میکا چسبندگی رنگ هایی با پایه آبی و روغنی را افزایش می دهند. سنگ های مصنوعی در روش ساخت، مشابه با موزاییک های معمولی هستند. در دنیای رنگ ها پیگمنت های میکایی پودرهایی درخشان و با طیف رنگی گسترده را به تصویر می کشند. برای مثال دی اکسید تیتانیم یا اکسید آهن را بر روی سطح شفاف کریستال میکا با استفاده از فرایندهای شیمیایی مرطوب قرار می دهند. این خمیرها با اضافه کردن برخی پیگمنتهای شفاف، امکان ایجاد اثر متالیک رنگی را دارا خواهند بود و میتوان لایههای رنگی را روی آنها به کار برد.

سنگ مصنوعی در رنگ های مختلفی نیز وجود دارد.

کریستال ها به وسیله یون های پتاسیم (کالیم) و با پیوندهای کوئوردینانسی (هم آرا کننده) با هم ترکیب و به صورت لایه های زیاد روی هم انباشته شده اند. دانشجوی ترم اول و دوم نیستیم که جایی بنشینیم تا روی ایدههایمان فکر کنیم و برای یک اتاق خالی بدویم. شکل 15. جذب دیسپرس کننده های هموپلیمری و کوپلیمری روی سطح پیگمنت. سنگ مصنوعی در رنگ های مختلفی نیز وجود دارد. دستهبندیهای مختلفی برای رنگدانه ها وجود دارد اما اگر بخواهیم یک دستهبندی کلی و عمومی ارائه دهیم میتوان آنها را به : پیگمنت های طبیعی یا معدنی ، پیگمنت های سنتزی معدنی و پیگمنت های آلی تقسیم نمود. اغلب مرکب های چاپ دارای رنگدانه های آلی هستند و باشیوه های مختلف برای چاپ زر ورق های فلزی، ورقه های قوطی فلزی، کاغذ، کارتن، مقوا و غیره بکار می روند.

خیس شده و سپس به طور یکسان در سراسر قطعه توزیع می شود.

بنابراین برای استفاده در سنگ مصنوعی نیز کاملا مناسب بوده و با رنگ دهی بسیار عالی، نتیجه دلخواهی حاصل می کنند. پیگمنتهای آبی و یا بنفش، چشمهای قهوهای را زیباتر میکند و برای افراد با چشم سبز، پیگمنت سایه آلویی یا قرمز مایل به بنفش، گزینه مناسب خواهدبود. این رنگدانه سفید مات در قرن بیستم توسعه یافت و به دلیل کیفیت رنگ عالی، قدرت پوشش بالا، طبیعت غیر سمی و هزینه مناسب بسیار محبوب است. به دلیل چسب قوی آن در رنگ، رنگدانه همچنین می تواند اثر مات کننده (با ظاهر نرم) تولید کند. خیس شده و سپس به طور یکسان در سراسر قطعه توزیع می شود. تا به طور مداوم و موثر در جیره غذایی ماهیان ورود کرده و به تغییر رنگ گوشت ماهی بینجامد. در واقع افزودن رنگدانه به ماهیان برای تغییر رنگ گوشت آنها و فروش این ماهی در بازارهای صادراتی سوالاتی مطرح میشود.

در مرحله بعد به صورت پودر درآورده، با فرمولاسیون ترکیب شده و در نهایت وارد بازار مصرفی میشود. برای مثال لایه دی اکسید تیتانیم با ضخامت 50 نانومتر قوس و قزح نقره ای ایجاد می کند. برای مثال در محیط هایی با pH بالا و در فرایند صابون سازی سرد ساختار کریستالی آنها تغییر می کند و رنگ اصلی شان از دست می رود. اگر مشتری در شرایطی باشد که دمای بدنش بالا باشد (مثلاً هنگام دوش گرفتن)، رنگدانه ها پررنگتر به نظر می رسند و اگر در شرایط آب و هوایی سرد باشد، رنگدانه کمرنگ تر به نظر می رسند. میکاها در تجارت با نام موسکویت و به شکل پرک هایی با ضخامت 500-200 نانومتر به فروش می رسند. این سنگ ها از ترکیب سیمان، رس ها، آگرگات های سنگ های ضایعاتی و خاک های سبک وزن ساخته می شوند. پیگمنت هایی با افکت فلزی پیگمنت های معاصر هستند که از آلومینیم، روی، مس یا برنج ساخته شده اند.

در سری پیگمنت های 48 از شماره 1 تا 5 میزان محبوبیت بستگی به زمینه کاربرد و شید مورد نظر دارد. منبع تجاری تولید آن، گونه (Spirulina platensis ( Arthrospira platensis بوده که به معایب آن از جمله ناپایداری در دمای بالا و pH پایین، خلوص کم و نیازمندی به نور می توان اشاره کرد بنابراین یافتن منابع جدید با هدف افزایش پایداری حائز اهمیت است. این پیگمنت هسته میکای پوشیده شده از یک یا چند لایه دی اکسید تیتانیم است که ضریب شکست نور آن 6/1 و نارسانا است، تا 800 درجه سانتیگراد را تحمل می کند و در برابر دما، نور و اشعه UV پایدار است.

اگر نیاز به تهیه و خرید رنگ رنگدانه سنگ مصنوعی بتن قرمز اخرا دارید، در ادامه برای اطلاع از سایر مشخصات و قیمت خرید رنگ دانه قرمز اخرا برای سنگ مصنوعی با ما همراه باشید. همچنین کاربرد سنگهای مصنوعی با موزاییک کمی تفاوت داشته و از این محصول برای دیوار پوش و سنگ نما استفاده می شود. اما اگر پیگمنت آلی مورد استفاده از نوعی باشد که ثبات نوری پایینی برخوردار باشد از آن در تولید پوششهای داخلی و یا جوهرهای چاپ استفاده میکنند. نتایجبدست آمده بیانگر آن است که اکثر رنگدانه های داخلی الزامات آیین نامه ها را برآورده نمی کنند. این مستربچ ­ها معمولا دارای دو نوع پایدارکننده و دو نوع روان ­کنندۀ داخلی و خارجی، رنگینه و پایه پلیمری است. پیگمنت ­هایی که با این روش به دست می ­آیند، اندازه­های کوچک­تر و کنترل شده ­تری دارند در نتیجه قدرت رنگ آنها بهبود یافته است و در مایعات و حلال ­ها بهتر دیسپرس (پراکنده) می­شوند.