نمونه های بازسازی: سفری از بازسازی خانه های کوچک تا ویلایی

طراحی درهای قصر ویلا می تواند شامل تزئینات حکاکی شده باشد یا یک طرح ساده باشد، اما تاثیرگذار، جلوه و جلال خانه را برجسته می کند. طراحی یک اتاق خواب، ناهار خوری و آشپزخانه بسیار آسان است. وجود فضای بیش تر: خانه های دوبلکس، فضای بسیار بزرگ تری نسبت به خانه های یک طبقه در اختیار شما قرار می دهند. با یک ایدهی جذاب برای طراحی نمای ساختمان ویلایی، میتوان گامی به سوی زیبایی شهری برداشت. راه پله هایی که از چوب ساخته می شوند، بسیار زیبا بوده و معمولا با اغلب سبک های طراحی داخلی هماهنگ می شوند، اما انواع شیشه ای را تنها می توان با برخی از سبک ها هماهنگ کرد. این خانه ها معمولا به شما حس زندگی در یک فضای پر نور و دلباز را می دهند که مساحت زیادی دارد.

ضمن اینکه شما باید الگوهای نورپردازی را به درستی در دکوراسیون داخلی ویلا مورد استفاده قرار دهید. در ایران از دوران قدیم تا کنون ساخت و استفاده از ویلا مورد توجه بوده است. انواع سبک ویلا سازی تاثیر چشم گیری روی نحوه ساخت و دکوراسیون داخلی ویلا می گذارد. زیرا استفاده از تجملات از اصول اولیه در استفاده از سبک کلاسیک در طراحی ویلا ها محسوب می شود. اصول طراحی ویلا به سبک کلاسیک چیست؟ در ادامه به طرح اصول طراحی ویلا میپردازیم. دلیل اینکه استقبال فراوانی از این امر گشته، بدین جهت ست که مکانی مملو از سکوت و زیبایی برای کسب آرامش و استراحت به دور از دود و دم و شلوغی شهرهای بزرگ، فراهم خواهد شد. دکوراسیون مناسب برای اتاق خواب میتواند فضایی راحت و آرامبخش برای استراحت و خواب را ایجاد کند. این سبک علاوه بر شیک بودن فضایی گرم و جذاب را نیز ارائه میدهد. طراحی ویلای دوبلکس ، نکاتی برای داشتن ویلای شیک و … اما به راستی چه پرامتر هایی برای سنجش طراحی خانه دوبلکس در نظر گرفته می شود ؟ نورپردازی این خانه اگرچه در شب جلوهی بیشتری داره اما درب ورودی قرمزرنگ و درب چوبی پارکینگ، در نور روز هم مشخص هستن.

در بازسازی خانه گفتار هدف ما ارائه مطالبی سودمند و کلی در رابطه با بازسازی و همچنین در اختیار گذاشتن مباحثی به صورت جزئیاتی تر در مورد بازسازی خانه های قدیمی و کلنگی، خانه های ویلایی، خانه های اکباتان، خانه های کوچک، هزینه بازسازی منزل و ارائه ی راهنمایی های جهت بازسازی ساختمان با کمترین هزینه می باشد. به خاطر کاهش سود این شرکت شما می توانید قیمت بازسازی خانه های فرسوده خود را بسیار کمتر از سایر شرکت ها در نظر داشته باشید. در بحث دکوراسیون داخلی خانه های دوبلکس، سبک های متنوعی مثل مدرن، کلاسیک، صنعتی، روستیک، مینیمال و غیره وجود دارند که می توانید انتخاب کنید.

خانه های دوبلکس، نه فقط به خاطر معماری، بلکه به خاطر ساختار متفاوت خود با دیگر خانه ها فرق دارند. علاوه بر امکانات رفاهی اولیه مانند تعداد اتاق خواب ها یا وجود آب آشامیدن و برق و گاز، دسته ی دیگری از امکانات هستند که بیشتر جنبه تفریحی دارند. در موارد دیگری از جمله طرحهای اقلیمی منطبق بر شرایط سخت آب و هوایی یا وجود شیب های تند سایت می توان فضاهای خصوصی و خواب را در پناه زمین و سطح پایینی طراحی کرد و طبقه بالا را به فضاهای نشیمن و عمومی اختصاص داد که بهره مند از نور و گرمای خورشید باشند. برای آشنایی بیشتر این افراد با مفهوم دوبلکس باید بگوییم که خانه دوبلکس به یک خانه یک طبقه گفته می شود که قسمت پایینی که طبقه اول محسوب می شود به عنوان نشیمن و پذیرایی و قسمت بالا مختص اتاق خواب است و در قسمت پذیرایی یک راه پله مشترک برای دسترسی به طبقه بالا وجود دارد. اکنون که دریافتید خانه های دوبلکس چیست و معماری آن ها چگونه است برای بازسازی ساختمان و اجرای این طرح در خانه های خود می توانید از شرکت جهان ساخت شارین کمک بگیرید زیرا تیم شارین با افراد متخصص و حرفه ای می تواند در این زمینه بهترین ایده ها را در خانه شما به اجرا درآورد.

اگر قصد دارید ظاهر ویلا رسمی باشد، از خطوط صاف و کشیده برای طراحی حیاط ویلا استفاده کنید در غیر این صورت از خطوط منحنی و شکسته برای ظاهر صمیمی و دوستانه باید کمک گرفت. ویلاهای اکولوژیکی: ویلای اکولوژیکی طبیعت گرا هستند و در جهت استفاده بیشتر از نور خورشید و صرفه جویی در انرژی ساخته می شوند. یعنی بتوان فضای دنج و زیبا را برای استراحت و لذت بردن از طبیعت در آن ایجاد کرد. کمتر ویلای مدرنی را در جهان پیدا میکنید که از رنگهایی مانند قرمز یا اساسا انرژیزا استفاده کنند، فراموش نکنید تمام رنگهایی که باید در طراحی و ساخت ویلای مدرن استفاده میشود از رنگهای طبیعی مطابق با حس طبیعت باشد تا بتواند لذت و آرامش را به شما القا کند. همانطور که می دانید در سبک مدرن، ساخت و طراحی ویلا با هدف افزایش نورگیری و استفاده از نور طبیعی تا حد امکان به جای نور مصنوعی است. به گونه ای که شما هم در داخل و هم در خارج از ویلا بتوانید از فضا های با کیفیت لذت ببرید. البته شما می توانید به جای استفاده از یکی از سبک های کلاسیک یا مدرن، تلفیقی از آن ها را به کار ببرید.

برای سایر دیوارهای فضا می توانید در دو دیوار روبروی هم از کاغذ دیواری طرح دار از دو رنگ سفید و نارنجی و قرمز روشن (و یا نقاشی) استفاده کنید. در صورتی که چنین قصدی دارید، باید موضوع را با آرشیتکت خود در میان بگذارید تا پلان خانه را طوری طراحی کند که ورودی ها مجزا باشند و ساکنین دو طبقه برای هم مزاحمتی ایجاد نکنند. ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در جنوب کشور همواره تلاش میکند تا خدماتی خاص و شایسته را به شما عزیزان ارائه کند. مرجع معماری خشتان | خشتان | معماری خشتان | طراحی داخلی … این خانه ها با توجه به دو طبقه بودن، فضای بیش تری در اختیار شما می گذارند و مسلما طراحی و اجرای چنین فضای بزرگی نیاز به وقت و هزینه بیش تری دارد. به عبارت دیگر، اگر دو طبقه یک خانه به وسیله پله داخلی با هم در ارتباط باشند، خانه مورد نظر دوبلکس است. همان طور که پیش تر هم اشاره کردیم، انتخاب سبک طراحی برای خانه های دوبلکس به نظر و بودجه شما وابسته است. طراحی ویلا دوبلکس (Duplex villa design) اگربه درستی انجام شود، میتواند چشم انداز خوبی را از محوطه و فضای اطراف ویلا، در پیش رو بیاورد.

این خانه ها برای افرادی که بچه های کوچک دارند یا افرادی که مسن تر هستند، زیاد مناسب نیستند. طراح ها معمولا با در نظر گرفتن مساحت فضا به انتخاب مدل مناسب برای پلکان می پردازند. 2. معمولا دسترسی ها در خانه های ویلایی محدود تر است. منازل دوبلکس یا ویلایی با توجه به زیر بنای بالا و دوطبقه بودن آن، دکوراسیون داخلی موزون و هماهنگ تری را می طلبد. با توجه به متفاوت بودن این نوع معماری، برای طراحی خانه های دوبلکس و همچنین طراحی نمای آن باید برنامه ریزی دقیقی داشت. شاید برخی افراد هنوز تعریف درست و دقیقی از خانه دوبلکس نداشته باشند. راه پله ها از مهم ترین بخش های طراحی خانه های دوبلکس به شمار می روند، چون نقش خیلی مهمی در تقسیم فضا و ایجاد سیرکولاسیون عمودی بین دو طبقه دارند. این طرح ویلایی دو طبقه گزینه کاملی است که می تواند نشان دهنده عشق خود به الگوهای معماری فعلی باشد. در حقیقت دوبلکس ساختن ویلا، ضمن آن که کاربری آن را ارتقا می دهد، باعث خواهد شد تا زیبایی و جلوه عمارت ویلایی نیز دو چندان شود. خانه دوبلکس زیر شیروانی: خانه های دوبلکسی که طبقه دومشان به صورت زیر شیروانی اجرا می شود، خانه دوبلکس زیر شیروانی نام دارند.

لذا مهندسان مجری طرح های نمای ویلایی، وسواس و حساسیت زیادی روی آن دارند. در این پست قصد داریم تا برخی از ویژگی های یک طراحی کلاسیک معاصر در برخی از ویلاها و خانه ها را با هم بررسی کنیم تا ابعاد فوق العاده این هنر در طراحی داخلی بیشتر برای شما مشخص و رخ نمایی کند تا شاید شما هم با انتخاب این نوع معماری داخلی به جمع علاقمندان این سبک بپیوندید. بطور کلی طراحان داخلی یا شرکت دارند و یا زیر مجموعه یک شرکت هستند و یا اینکه به صورت مستقل و بدون دفتر کار، فعالیت میکنند که این موضوع دلیل بر بی کیفیت بودن کارشان نیست اما طبیعتا تعرفه دستمزد پایین تری خواهد داشت. درواقع خانه های دوبلکس ممکن است دیوار به دیوار یکدیگر یا در بالای یکدیگر ساخته شوند. طراحی ویلای دوبلکس یکی از انواع طراحی معماری است که امروزه از محبوبیت زیادی برخوردار شده است; و سفارشات زیادی در این باره به دست طراحان معماری می رسد. شرکت های معماری و طراحی داخلی، معمولا پیش از آغاز به کار، نظر شما را درباره اولویت هایتان می پرسند. اولویت طراحی خانه دوبلکس از نظر شما چیست؟ برخی از خانه های امروزی به شکل ویلایی، بعضی از آن ها به صورت دوبلکس و بیش تر آن ها به صورت آپارتمانی ساخته می شوند.

اگر تمایل به دیزاین و طراحی دکوراسیون منزل خود و تبدیل آن به یک واحد دوبلکس دارید، منطقی ترین گزینه مشورت با افراد حرفه ای و پیمانکاران با تجربه در این خصوص است. حرفه طراحی داخلی منجر به توسعه جامعه و معماری پیچیده ای است که از توسعه فرایندهای صنعتی حاصل شده است. مثلا در ویلاهای دوبلکس معمولا طبقه بالا که در محل قرار گیری اتاق خوابها و نشیمن خصوصی است معماری داخلی ویلا در سبک غیر از کلاسیک طراحی و اجرا می شود. قیمت خانه های دوبلکس نسبت به خانه های معمولی بیش تر است، زیرا طراحی و اجرای آن متفاوت می باشد. در خانه های دوبلکس مدرن، از پلکان مردن استفاده می شود که بیش تر کاربردی است، اما زیبایی خاص خود را دارد.

پلکان خانه های دوبلکس از قسمت های مهم و جزء لاینفک این خانه ها می باشد. مسلما هر چه مساحت خانه دوبلکس بیش تر باشد، طراحی داخلی آن نیازمند وقت و هزینه بیش تری است و به خاطر وسعت فضا، مصالح بیش تری نیز در اجرا مورد نیاز خواهد بود. برای اجرای پلکان از مصالح مختلفی مثل شیشه، چوب و فلز استفاده می شود که می توانند به تنهایی یا در ترکیب با هم به کار بروند. با سفارش طراحی ویلا لاکچری و اجرای آن، شما می توانید بر تمامی مراحل ساخت آن نظارت کرده و از کیفیت مصالح استفاده شده، نحوه ساخت، منطقه مورد علاقه خودتان برای ساخت ویلا اطمینان حاصل کنید. حتی این مدرنیزه کردن به جایی رسیده که مثلاً در بعضی از نقاط بکر و زیبای شمال به دلیل تقاضای بالا برای ویلا و کمبود جا و گرانی عجیب زمین، سازندگان رو به ساخت فضا های نسبتاً کوچک تری آورده اند که شاید مساحت آن ها به 200 تا 300 متر هم نمی رسد. زیباترین ایده های طراحی دکوراسیون را می توان برای خانه های مسکونی، آپارتمان ها و حتی ویلاهای بزرگ اجرا کرد. خانه معمار, طراحی داخلی خانه ویلایی یک طبقه طراحی داخلی لوکس آپارتمان زیبا در ولنجک! بازسازی خانه می­تونه به قصد و نیت­های مختلفی مثل تغییر دکوراسیون و زیباسازی، تعمیرات و تغییر کاربری انجام بشه.