منابع تامین برق اضطراری، دیزل ژنراتور، کاربرد و انواع آن

در ادامه مطلب هر کدام از این روشها را به اختصار شرح داده شده است. بسیاری از صاحبان خانه ها خرید یک ژنراتور نیمه خانگی را انتخاب می کنند که کوچکتر و مقرون به صرفه تر است. پیدایش و ظهور آنها به اختراع موتورهای دیزلی وابسته است. سیستم خنککننده یا cooling system که گرمای ناشی از کار دستگاه را به خارج از آن انتقال میدهد. موتور ژنراتور هایی که با دیزل کار می کنند به پیش گرمایش قبل از شروع به کار و پیش سرمایش قبل از سوخت گیری نیاز دارند.

تنظیم کننده ولتاژ : تنظیم کننده ولتاژ در ژنراتور در واقع تبدیل ولتاژ AC به جریان DC -را میسر می کند که این مورد بخش کوچکی از خروجی ولتاژ AC ژنراتور است و همان طور که گفتیم به جریان DC تبدیل می کند. و سپس جریان DC را تنظیم کننده ولتاژ تغذیه می کند که در واقع این به عنوان سیم پیچ ثانویه استاتور و بیشتر به عنوان سیم پیچ محرک شناخته شده است. سیم پیچ محرک : در ژنراتور سیم پیچ محرک الان کارکردی مشابه سیم پیچ اولیه استاتور که کار تبدیل جریان DC به جریان AC- را بر عهده دارد اما جریان AC کمی را تولید می کند که به واحدهایی که به عنوان یکسوکننده چرخشی شناخته شده اند سیم پیچ ثانویه وصل هستند. اغلب برج های سرد کننده بزرگی در کنار ژنراتور های بسیار بزرگ و کارخانه جات نیروی کوچک وجود دارد برای که همه ی کاربرد های معمول دیگر هم از لحاظ مسکونی و هم صنعتی، رادیاتور استاندارد و فنی بر روی این ژنراتور وصل شده اند که به عنوان سیتم خنک کنندگی اولیه کار می کنند.

دیزل ژنراتور چیست شرکت بین المللی کامینز از بزرگ ترین و شناخته شده ترین کمپانی های تولید کننده موتورهای دیزلی در جهان می باشد که فعالیت خود را بیش از 90 سال پیش با شعار “نگه داشتن جهان در حرکت” آغاز نموده است. دیزل ژنراتور پرکینز | گروه کارخانجات صنعتی پرکینز (PERKINS) از سال ۱۹۳۲ میلادی در کشور بریتانیا آغاز به فعالیت نموده است. این ژنراتورها در اندازه های کوچک در دسترس هستند که همین نکته حمل و نقل آن را آسان تر می کند از معایب این ژنراتورها می توان به این نکته اشاره کرد که نیاز به پمپ برای تامین سوخت دارد و همچنین برخلاف دسترسی آسان به سوخت گازوئیل باید در نظر داشته باشیم که این سوخت بسیار اشتعال زا و خطرناک بوده و همچنین با سوخت گازوئیل گازهای گلخانه ای بسیاری تولید می شود . اگرچه دسترسی به این نوع سوخت نسبت به برخی از ژنراتورهای دیگر آسان نیست ، اما ژنراتورهای هیدروژن برای بسیاری از محیط ها از جمله آزمایشگاه ها، قابل حمل و مفید هستند.

که این جریان DC در واقع منتهی به روتور/ آرماتور است که میدان الکترو مغناطیسی را بعلاوه میدان مغناطیس چرخشی روتور/آرماتور انتخاب کرده است. روتور/ آرماتور : بیشترین ولتاژ AC الان در سیم پیچ استاتور است که ژنراتور خروجی بیشترین ولتاژ AC را تولید می کند. همانطور که می دانید تعویض به موقع روغن و فیلتر ها موجب افزایش عمر مفید دیزل ژنراتور ها می شود و انتخاب جنس خوب، در این مواد مصرفی بسیار حائز اهمیت است. این کمپانی ایتالیایی زیرمجموعه فیات است که به عنوان یکی از قدیمیترین شرکتهای فعال در زمینه تولید موتورهای صنعتی شناخته میشود. لازم به ذکر است که هرچه موتور برق مورد نظر شما مخزن سوخت بزرگتری داشته باشد دستگاه مورد نظر میتواند مدتزمان بیشتری بین دو سوختگیری کار کند. به این صورت که با زمان مکان پلاستیکی تغییر شکل می یابد و این در واقع باعث می شود تا اجزای متحرک آلترناتور بی حفاظ شوند.

قیمت دیزل ژنراتور

یکی دیگر از مزایای موتورهای گازسوز سطح ایمنی بالای آن است. دیزلهای ژنراتور کامینز جزء پرقدرتترین و باکیفیتترین نوع این دستگاه به شمار میرود و استفاده از آن مزایای بسیار زیادی دارد. ژنراتور یک بار وقتی که به ظرفیت کامل عمل کرد می رسد که در این صورت تنظیم کننده ولتاژ به میزان تعادلی برسد و از همین رو هم برای حفظ خروجی در سطح عملیاتی بالا جریان DC کافی را حفظ کند. ارتباط سر ریز از تانک سوخت به لوله زهکش : در این صورت تا در طول پرکردن تانک هر سرریزی باعث نشت مایع روی مجموعه ژنراتور نشود. بنابراین هزینه کل مجموعه ژنراتور دیزلی حتی موتور برق کار کرده بالا است. معمولا ولتاژ شناور و دقیق ولتاژ برای باتری های اسیدی سربی خروجی DC شارژر باطری مجموعه ای از ۲٫۳۳ ولت در هر سلول استو این که شارژر باطری ولتاژ خروجی ایزوله شده DC دارد که با کارکرد نرمال ژنراتور مداخله نمی کند.

پمپ سوخت : این پمپ که به طور الکتریکی کار می کند و سوخت را از تانک ذخیره اصلی به تانک روز منتقل می کند. جهان ما روز به روز به انرژی الکتریکی و مشتقات آن وابسته تر می شود. موتور اصلی ترین بخش دستگاه موتور است؛ که در واقع از آن به عنوان منبع تامین کننده انرژی استفاده میشود. از موتوربرق ها در ساختمانهای تجاری، برجهای اداری, شرکت کاراسهند بیمارستانها، کلینیک ها، کارخانه ها، نیروگاه ها، فروشگاه ها؛ و همچنین به عنوان برق اضطراری در منازل مسکونی و ساختمان ها استفاده می شود. قیمت دیزل ژنراتور کامینز به عوامل متعددی مانند مشخصات فنی، برند تولیدکننده، توان دستگاه، میزان مصرف، نوع موتور دیزلی، کوپل دستگاه، نوسانات قیمت ارز، گشتاور موتور، گارانتی، خدمات پس از فروش و غیره بستگی دارد. این نوع موتورها تحت فرآیند دقیقی قرار میگیرند که محصول نهایی آن در بسیاری از موارد ، محصولی مانند نمونه اولیه است که یکی از مقرون به صرفه ترین راه ها برای صرفه جویی در سرمایه گذاری است.

انواع دیزل ژنراتور

در بعضی از اوقات هم برای سیم پیچ استاتور واحد های بزرگ ژنراتور از هیدروژن استفاده می شوند زیرا که در جذب گرما نسبت به هر خنک کننده دیگر کند تر است. تنطیم کننده قسمت خروجی موتور ولتاژ بر عهده این قسمت است که ولتاژ خروجی موتور ژنراتور را تنظیم می کند. اما تانک سوخت در مورد واحد های کوچک موتور ژنراتور،باید بگوییم که قسمتی از پایه ژنراتور است و یا این که بر روی چارچوب ژنراتور سوار شده است.

این مورد حاوی یک کتاب شروع است. قدرت نامی یک ژنراتور کمی کمتر از حداکثر توان خروجی خواهد بود. این خروجی از ژنراتور جریان متناوبی (AC) را تولید می کند. واحد های اندازه گیری ظرفیت دیزل ژنراتور دقیقا مشابه واحد های اندازه گیری توان در قوانین فیزیک می باشد. معیار ژنراتور : معیار هایی در کنترل پنل وجود دارد که برای اندازه گیری جریان خروجی و ولتاژ و فراوانی عمل کردی مناسب را دارد. معیار موتور : بر این اساس معیار های مختلفی را نشان می دهد که مهم ترین پارامتر ها عبارتند از فشار روغن ، دمای خنک کننده ، ولتاژ باطری ، سرعت چرخش موتور و دوره عمل کرد و با نظارت ثابت و با اندازه گیری بر این پارامتر ها موتور ژنراتور را غیر قابل ساخته اند. گاهی اوقات به عنوان خنک کننده برای ژنراتور ها از آب تازه یا خام استفاده می شود اما نوع خنک کردن در واقع فقط محدود به موقعیت های خاصی مثل ژنراتور های کوچک و کاربرد های شهری یا واحد های بسیار بزرگ تا ۲۲۵۰ کیلو وات و بالاتر را است.

که باعث بروز سایش و پارگی بیشتر می شود و این که این عامل برای کاربر بسیار خطرناک است. این ساخت اسیدی (جوهری) در روغن-کاری باعث کندی میشود اما بینهایت فرسایش مخرب برای سطح یاتاقان دارد. مولدهای برق من جمله دیزل ژنراتور در بسیاری از موارد استفاده میگردند که یکی از مهمترین کاربردهای دیزل ژنراتور برای تامین برق ساختمان ها در زمان قطع برق شبکه سراسری میباشد. هنگامی که منبع تغذیه قطع میشود، اتصال یک ژنراتور بدون جدا کردن آن از شبکه منجر به تغذیه مجدد شبکه میشود. نوع مصرف: به مولد برق خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی تقسیم می شود. البته در برخی ژنراتور برق ها با سیستم ترکیب هندل و اتوماتیک می توان دستگاه را روشن یا خاموش کرد.

ساخت قایق ماهیگیری هیبریدی با سیستم تأمین نیروی ۶۰۰ کیلوواتی که نیاز به استفاده از ۴ ژنراتور دیزل را برطرف میکند و این موضوع باعث کاهش مصرف سوخت دیزل و تولید دیاکسید کربن تا ۲۷ درصد میشود. در این چند خط قصد داریم به طور خلاصه برای شما این موضوع رو روشن کنیم . بدین صورت که با قطع برق دستگاه به صورت اتوماتیک روشن و با وصل شدن مجدد برق دستگاه خاموش می شود. در واقع موتور برق اتوماتیک قطعی برق را به وسیله یک برد کنترل حس میکند و به صورت خودکار موتور را برای تولید برق راه اندازی میکند. روش اتوماتیک: موتوربرقی که با روش اتوماتیک کار می کند مجهز به سوئیچ اتوماتیک برق شهر می باشد. روش استارتی: در موتور برق استارتی یک دکمه برای روشن و خاموش شدن دستگاه روی بدنه آن تعبیه شده است. سیستم ژنراتور در پمپ آب هم به همین صورت است که باعث جریان آب میشود اما واقعا آبی ایجاد نمیکند.

دیزل ژنراتور اضطراری: برای خرید موتور برق بیمارستان ها و واحدهای درمانی این گزینه کاربرد داشته و برای مدت طولانی می تواند روشن و مشغول به کار باشد. از آن جایی که قطعات محرک در قسمت موتور ژنراتور وجود دارد برای همین و برای تضمین عملیات دوام و نرم برای دوره زمانی طولانی نیاز است تا به خوبی روغن کاری شود. از این رو بسیاری از مشتریان در صدد خرید دستگاه دیزل ژنراتور استوک میباشند.البته در صورتی که قصد خرید دیزل ژنراتور دست دوم را دارید باید این نکته را مورد نظر داشته باشید که دیزل ژنراتورهای دست دوم ممکن است قطعات انها دچار استهلاک شده و لوازم یدکی آنها گران بوده و هزینه های تعمیر آنها بالا باشد و در صورتی که سابقه تعمیر داشته باشند ممکن است ایرادات آنها به طور کامل برطرف نشده باشد از این رو با در نظر داشتن موارد ذکر شده، ما به شما خریداران گرامی ،خرید دیزل ژنراتور دست دوم و کارکرده را پیشنهاد نمیکنیم.

کاربرد دیزل ژنراتور

امروزه از موتورهای الکتریکی برای تبدیل انرژی مکانیکی و گرما به انرژی الکتریکی استفاده می شود. دستگاه هایی که با استفاده از سوخت هایی مانند بنزین و گازوئیل نیروی مکانیکی را طی فرآیندی مشخص به جریان الکتریکی تبدیل می کند ژنراتور برق نامیده می شوند. به طور کلی القای مغناطیسی با عبور یک ماده رسانا مانند سیم مسی از میدان مغناطیسی ایجاد شده و با اتصال سیم به یک مدار کامل می توان انرژی تولید شده را انتقال داد. موتور برق مانند قلب تپنده زمین های کشاورزی برق را به ابزار بی جان شما پمپاژ می کند. استفاده می شود. در نقاطی که هنوز برق شهری راه اندازی نشده است؛ مثل مزارع و زمین های دور دست یا مکان هایی که ممکن است با قطعی برق مواجه شوند؛ اهمیت استفاده از موتوربرق ها دو چندان است. امروزه در زمین های کشاورزی و زراعت، برق یکی از ابزار مهم و انکار ناپذیری است؛ که نقش بسیار پررنگی در سرعت بخشیدن به عملیات کشاورزی و باغداری دارد.

بارزترین قسمت این بخش، مخزن است که سوخت لازم را برای حداقل ۶ تا ۸ ساعت کار نگهداری میکند. در انتخاب ژنراتور ها عوامل متعددی نظیر تامین سوخت و ذخیره آن، شرایط کار و تامین بار و غیره تاثیر دارند. به همین علت تامین برق یخچال و فریزرهای نگهدارنده مواد غذایی فاسد شدنی با دیزل ژنراتورها، اهمیت زیادی دارد. و به علت استفاده از سوخت گاز آلودگی کمتری نیز ایجاد می کند. دیزل ژنراتور وسیلهای است که انرژی شیمیایی بدست آمده از سوخت دیزل را به انرژی الکتریکی تبدیل میکند و این کار را با استفاده از یک موتور دیزل و یک دینام AC انجام میدهد.

این خروجی از ژنراتور جریان متناوبی (AC) را تولید می کند.

توسط عرضه نمودن آن با ولتاژ شناور باطری ژنراتور شارژ شده دقیق است. تامین کیفیت مورد انتظار، قیمت مناسب و معقول، عمر و دوام بسیار خوب و مناسب بودن برای انواع کاربریها از مهمترین ویژگیهای ژنراتورهای چینی است که استقبال گستردهای در بازارهای جهانی و ایرانی از آنها به عمل آماده است. چدن، آهن نرم یا فولاد نوع جنس لوله های اگزوز است که معمولا به موتور با استفاده از متصل کننده های منعطف برای حداقل کردن لرزش و جلوگیری از صدمه به سیستم خروجی ژنراتور این لوله های اگزوز استفاده می شوند. باید بدانید که در خرید موتور، بهتر است به توان مکانیکی خروجی، حجم مخزن سوخت، قدرت آلترناتور و… بر همین اساس می توان آنها را به سه گروه زیر تقسیم کرد. وظیفه تبدیل انرژی حاصل از فرایند سوختن سوخت دیزل ژنراتور به انرژی جنبشی (دوار) را بر عهده دارد. تمام توان مکانیکی وارد به ژنراتور سنکرون تبدیل به انرژی الکتریکی خارج شده از آن نمی شود.

به این حالت که در هر سایز و توان دلخواه می توانید دستگاه های متفاوتی را مورد بررسی و مطالعه قرار دهید . پس از تعیین اندازه مورد نیاز، نوبت به توجه به برخی آیتمهای دیگر فرا میرسد. ژنراتورهای گاز طبیعی بسیار بیسروصدا بوده و هیچ مزاحمتی به وجود نمی­آورند و بدون تولید مواد زائد می­سوزند. توسط ژنراتور گاز های اگزوز از هر نوع موتور دیزلی یا گازوئیلی خارج می شوند که این گاز از ان جایی که شامل مواد شیمیایی بسیار خطر ناکی هستند از این رو هم به شدت سمی هستند و به طور مناسبی نیاز دارند تا مدیریت شوند. موتور دیزلی، از اصلیترین اجزای تشکیلدهندهی ژنراتور برق دیزلی و نوعی موتور درونسوز است که توسط انرژی سوخت (گازوییل) انرژی الکتریسیته را به جریان برق تبدیل میکنند.