معرفی 15 گل آپارتمانی با برگهای رنگی به همراه شرایط نگهداری

کشت انواع گیاهان زینتی به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب ایران و درآمد حاصل از صادرات آنها، در باروری استعدادهای اقتصادی ایران و توسعه تولید ملی میتواند نقش بسزایی ایفا کند. در نگارههای تخت جمشید حضور گل نیلوفر آبی یا لوتوس بهعنوان گلی زینتی و مقدس مشهود است. چرا که بیش از 2300 گونه گیاهان دارویی وجود دارد که می توانید یک یا چند نمونه از آن ها را برای کاشت انتخاب کنید. به طور کل کسب درآمد از پرورش گل و گیاه بستگی به عوامل بسیاری دارد. این گیاه بصورت عمودی شکوفا می شود و منحنی های بیرونی آن به شکل آبشاری شکل می گیرند. گیاهان زینتی از نظر شکل ظاهری مانند گل ها، بو، رنگ گلبرگ ها نسبت به سایر گیاهان بیشتر مورد توجه قرار می گیرند.

رقم ( هماننده نژاد تامبلینا در گل آهار ) بدین معنی است که این گیاه دارای خصوصیات رشدی مشابه بوده اما در برخی از ویژگی های خاص دیگر مانند رنگ، با یکدیگر تفاوت دارند. در طبیعت،دوره زندگی آنها از آغاز فصل رشد ( معمولا از اواخر زمستان تا اوایل بهار ) که بذر جوانه می زندشروع می شود.گیاهی که از دانه به وجود می آید، به سرعت رشد می کند تا گل بدهد. هیچ چیز به اندازه عدم تطابق با شرایط پرورش آن مانعی در موفقیت باغ شما نخواهد بود. ۳- پیشنهاد می کنیم گیاهانی را انتخاب کنید که با شرایط آب و هوایی مختلف سازگاری بیشتری دارند و در اصطلاح کم توقع هستند و علاوه بر ارزان بود به سرعت رشد کرده و قابل تکثیر باشند. ساخت آبنما : استفاده کردن از آبشار یا برکه مصنوعی علاوه بر چندین برابر کردن زیبایی حیاط باغ به شما آرامش می دهد . پیچ ساعتی (Passion flower ) یا پنگانو گیاهی بالارونده، زینتی و چند ساله است که بومی برزیل،آرژانتین، پاراگوئه و اروگوئه است. بدیهی است آن دسته از گیاهانی که تمام اندام هایشان را به جز آن قسمتی که در زیرزمین است، از دست می دهند، ریشه هایشان به همراه جوانه های پایینی ساقه در زیر خاک باقی می مانند، آنها در بهترین موقیت قرار دارند، تا در برابر زمستان سرد و کشنده در امان باقی بمانند.

لاله از جمله گلهایی است که بسیار زود در ایران شناخته شد و مورد توجه قرار گرفت. گیاهانی مانند نعناع، بامبو، تاج خروس، بنفشه آبشاری، آلوئه ورا، شابیزک، درخت گل ابریشم از جمله گیاهانی هستند که وجود آنها در فضای خانه مناسب نیستند. به همین خاطر توصیه می کنیم اطلاعات کامل درباره نام و پرورش گیاه خاص زینتی که قرار است در فضای آپارتمان نگهداری شود را از فروشنده سوال کنید. اگر قصد دارید به کسی گلدان هدیه دهید، آلوئهورا را انتخاب کنید، این گیاه در سازگاری با محیط حرف ندارد، در ضمن با جدا کردن ساقههایش، علاوه بر طراوت بخشی محیط، میتواند پوست شما را نیز سرحال بیاورد. برای اینکه بهترین گیاهان آپارتمانی را بشناسید و بهترین گزینه را برای نگهداری در منزل خود انتخاب کنید، در ادامهی مطلب با دیجیکالا مگ همراه باشید. چنانچه توسط باد، پرندگان یا حیوانات پراکنده شونده و در شرایط مساعد قرارا گیرند، چرخه زندگی خود را در فصل رشد آینده آغاز و ادامه خواهند داد. چنانچه توسط پرندگان وحیوانات پراکنده شوند ودر شرایط مساعد قرار گیرند، چرخه زندگی خود را در فصل رشد آینده آغاز و ادامه خواهند داد.

استفاده از ترکیبات دارویی مشتق از گیاهان، نه تنها قدمت زیادی دارد، بلکه بهدلیل عوارض جانبی بیشمار داروهای شیمیایی از یکسو و نارساییهای متعدد طب نوین در درمان برخی از بیماریها با گذشت زمان، بار دیگر پرورش و تولید گیاهان دارویی با رشد قابلتوجهی روبرو شدهاست. برای مثال برخی از گیاهان تزئینی مانند آگلونما به دلیل داشتن شکل خاص و تعدد برگ ها در صورتی که در یک گلدان مناسب قرار داده شوند به بزرگ تر جلوه دادن فضای اتاق کمک زیادی می کنند. گیاهان زینتی به گیاهانی اطلاق میشود که از نظر شکل و رنگ و بو مورد نظر بوده و به همین مناسبت انسان به پرورش آنها اقدام میکند. در غیر این صورت باید چند ماه بعد از خرید گیاه اقدام به تعویض گلدان آن کنید. گیاهان زینتی به گیاهانی اطلاق می شوند که از نظر شکل، رنگ و بو مورد نظر بوده و به همین مناسبت انسان به پرورش آن اقدام می نماید و آن ها را به گیاهان درختی، درخچه ای و بوته ای تقسیم می کنند.

اصلاح کنندهگان گیاه هان پیوسته تلاش می کنند تا گیاهان یکساله بهتری را برای باغداران تهیه بهترین گیاهان زینتی نمایند. به دلیل اینکه کار اصلاح کنندهگان گیاه، تولید گیاه متحد الشکل به مقدار زیاد است، به توضیح اصلاحاتی می پردازیم که برای چنین گروه های مشابهی از گیاهان استفاده می شود. حد وسط گیاهان یک ساله و چند ساله، گروه اندکی از گیاهان دو ساله وجود دارند که گلدهی و رشد آنها همانند گیاهان یک ساله به آهستگی صورت میگیرد. این گونه خاک ظرفیت بالایی در افزایش جذب مواد مغذی توسط ریشه و نگهداری آب دارد به نحوی که در مواقع حساس و کمبود آب گیاه آسیبی نمی بیند.

کشت انواع گیاهان زینتی به دلیل شرایط آب و هوای مناسب ایران و درآمد حاصل از صادرات آنها، نقش مهمی در باروری استعدادهای اقتصادی ایران و توسعهٔ تولید ملی این کشور میتواند ایفا کند. به گیاهان زینتی اصطلاحا” گیاهان بوستانی هم گفته می شوند و از لحاظ شکل و رنگ دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند و وجود آنها در فضای خانه جلوه ای چشم نواز را ایجاد می کند. لازم به ذکر است گلدهی اطلسی از بهار تا پاییز ادامه می یابد. یک گیاه در صورتی زینتی محسوب می شود که در درجه اول توسط پرورش دهنده آن بسیار رسیدگی شود و به درستی هرس و عملیات ویژه ای روی آنها انجام شود تا زیبایی آنها افزایش یابد و در صورتی که دوباره رشد کرده و از فرم خود خارج شوند از دسته گیاهان زینتی خارج می شوند. این گیاه برگ های پهن، طویل و کشیده ای دارد و در رنگ های قرمز، سفید، زرد و صورتی پرورش می یابد. ایتالیا محل کشت 32 هزار گل و گیاه زینتی است که کشت و پرورش آنها در محدودهای بیش از 1500 کیلومتر از رشته کوههای آلپ در شمال تا کوههای هیبلین (Hyblean) در جنوب امتداد دارد. هرکجا که شرایط اقلیمی و وضعیت باغ مناسب باشد، یک گیاه چند ساله، حداقل برای ۳ سال در آنجا زندگی خواهد کرد و هر سال گل میدهد.

این گیاه را میتوانید به عنوان کادو به عزیزی هدیه بدهید و عشق خود را با این گل دوست داشتنی ابراز کنید. ۸- گیاهی را خریداری کنید که اصطلاحا” ریشه پر باشد زیرا مدت زیادی است که به گلدان جدید منتقل شده است و ریشه به صورت مطلوب گسترش پیدا کرده است و اگر بخواهید گلدان آن را تعویض کنید مشکلی ایجاد نمی شود. در شرایط مطلوب می تواند به ارتفاع ۲ متر برسد. در مرحله بعد مشخص نمودن یک فضای مناسب برای قرار دادن گیاهان است و بعد از مشخص شدن تمامی آیتم ها باید به فکر خرید گلدان مناسب با رنگی شادب باشید که بتواند زینت بخش محیط زندگی شما باشد.

این گیاه آپارتمانی زیبا و محبوب، برگهایی با ظاهر متفاوت و جذاب دارد. گیاهان یک ساله و چند ساله می توانند بسیار سریعتر از گیاهان دیگر، رشد کرده، ظاهر باغ شما را زیبا و رنگارنگ سازند. از طرف دیگر، آنچه که باعث شناسایی گیاهان چند ساله از درخچه ها می شود، این است که گیاهان چند ساله فاقد اندام های چوبی ( درخچه ها ) هستند. از نظر شرایط نوری نیز مارچوبهٔ سرخسی میتواند با نور کم یا فضاهای روشن کاملا سازگار شود، ولی حتما باید آن را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید، چون موجب زرد شدن و ریختن شاخوبرگهایش میشود. گیاهانی که از آنها در باغ گل یا فضای خانه استفاده می شوند را به صورت معمول گیاهان زینتی می نامیم. و آنها را به گیاهان درختی و درختچهای و بوتهای تقسیم میکنند. برخی از گیاهان در محیطهای کمنور رشد میکنند و برخی از آنها برای زندگی به نور فراوان و مستقیم نیاز دارند.

همه ی ما حداقل یک بار از گیاه کاکتوس در خانه یا فضای کارمان استفاده کرده ایم و مقاوم بودن این گیاه آپارتمانی را دیده ایم. با شکوفایی صنعت گل جهانی ، انتظار می رود که کشورهای برتر تولید کننده گل جهان ، صادرکنندگان و واردکنندگان گل شاهد آینده امیدوارکننده تری در بازار تولید و تجارت گل باشند. مانند زنبق رشتی و سوسن رود نیل که در سراسر فصل زمستان مقاوم بوده و بدون تغییر باقی می مانند. کالادیوم یا فیل گوش از آن دسته از انواع گیاهان آپارتمانی زینتی لوکس به شمار می رود که علی رقم زیبایی خیره کننده اش، نیاز به مراقبت بالایی دارد.

مثلا تعدادی از آنها به نور زیاد، تعدادی به آبیاری و تعدادی دیگر به رطوبت و یا دما حساس هستند. ۶- در زمان خرید گیاه باید مواد غذایی مصنوعی مایع یا جامد محلول در آب که مخصوص گیاهان زینتی هستند را تهیه کرده و نحوه استفاده از آنها را به دقت سوال نمود. اگر میخواهید بذر این گیاهان را بکارید، باید ابتدا آنها را در داخل خانه بکارید تا بتوانید زمانی که خطر سرمازدگی تمام شد، گیاهان جوان را به بیرون از منزل منتقل کنید. با این حال ، برخی از انواع پامچال ها در خاک خشک و زهکشی شده به خوبی رشد می کنند.

گیاهی که از دانه بوجود میآید و به سرعت رشد میکند تا گل دهد. گیاهان علفی یعنی گیاهانی که مانند علف بوده یا ساده تر اینگه چوبی نیستند. دما ؛ انواع آگلونما هوای سرد یا دمای زیر 65 درجه فارنهایت را دوست ندارند پس مطمئن باشید که آن را از پنجره ها یا دریچه ها دور نگه میدارید و هرچه آن نقطه گرم تر باشد، بهتر است. هرچه پرورش و رشد گیاه بهتر باشد، قدرت مقاومت آن در برابر بیماری افزایش می یابد و طیف وسیعی از رنگ ها و طرح ها را به وجود می آورد و نهال های حاصل از بذر، بیشتر به یکدیگر شبیه می شوند و در برابر شرایط جوی مقاومت آنها افزایش می یابد و همچنین گیاهان کوتاه تر انبوه تر و مقاومتر می شوند که در میان اهداف یکدیگر این هدف از جمله مهمترین آنها به شمار می روند. هرچه اندازه خانهها کوچکتر شد و فضای سبز و حیاط از آنها بیشتر فاصله گرفت، حضور گیاهان زینتی پررنگتر شده و بیشتر با ما و زندگی مدرن پیشرو، گره خورد.

یکی از انواع گیاهان آپارتمانی رنگی در منزل گل سنگ است. گیاهان زینتی که با هدف کشاورزی پرورش داده می شوند تنوع زیادی دارند برای مثال گیاهی با نام اسطوخودوس علاوه بر اینکه با مقاصد کشاورزی و تغذیه ای قابل استفاده است می تواند در دسته گیاهان زینتی هم قرار بگیرد. گیاهان یک سالهای که بسیار دیر کاشته میشوند، چون باید در یک زمان، هم عمل ریشهدهی (استقرار در خاک) و هم عمل رشد اندامهای هوایی را انجام دهند، گلهای آن از لحاظ مرغوبیت ظاهری در درجه دوم اهمیت قرار میگیرند، چون هرگز به رشد کامل نمیرسند. به بیان دقیق تر آنها گیاهان چند ساله ای هستند که در پایان هر فصل رشد، تا پائین خشک شده و از بین می روند.