سئو سایت فروشگاهی: چکلیست کامل سئو فروشگاهی 2022

صنایع غذایی، مشاورین املاک، خدمات حیوانات خانگی، فروش محصولات الکترونیکی، فروش فیلم و موزیک، ارائه دهندگان خدمات حمل بار و نظافت منزل، جز کسب و کارهایی هستند که نیاز مبرم به سئو شانار گروپ دارند. ساده شروع کنید: اگر نویسنده قوی هستید، ممکن است یک پست منظم در وبلاگ بروید، یا اگر در دوربین اعتماد به نفس دارید، یک فیلم هفتگی ضبط کنید و سپس از آنجا بسازید و ادامه دهید! این معمولاً بهمعنی کوتاه و ساده نگه داشتن موارد، استفاده از متن واضح، دکمههای بزرگ و قرار دادن زیرنویس روی فیلم است تا افراد حتی درصورتی که صدا ندارند بتوانند پیام را دریافت کنند.

دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی وابسته به معنای برون سپاری به افراد یا شرکتهای دیگری است که محصولات شما را در ازای دریافت پورسانت تبلیغ میکنند. گوگل آنالیتیکس را شاید بتوان بهعنوان مهمترین و پراستفادهترین ابزار دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی به شمار آورد. آژانس های دیجیتال مارکتینگ از شما در مورد محصولات یا خدمات شرکت یا موسسه تان سئوال پرسیده و سپس آنها را به دقت مورد بررسی قرار می دهند. ممکن است هدف شما افزایش ترافیک سایت باشد، یا شاید بخواهید روی افزایش فروش متمرکز شوید. بهینهسازی نرخ تبدیل (CRO) یک روش اثبات شده برای استفاده از تحلیلها بهمنظور بهبود شاخصهای کلیدی عملکرد (KPIها) در وبسایتتان میباشد .این ابزارها به شما کمک میکنند تا بتوانید فرضیهای که ایجاد کردهاید را آزمایش کنید. میتوانید با برنامه رایگان آن شروع به کار کنید که شامل بیش از 8000 الگو میباشد. قبل از هر کاری باید گزارههای منحصر به فرد خودتان را مشخص کنید، صدای برند را بشناسید و ارزشهایی که دارید را مکتوب کنید.

متخصص دیجیتال مارکتینگ

برای تبلیغات نمایشی، باید هم درباره خلاقیت، روشن کردن موضوع، تأثیرگذاری، به یادماندنی بودن آن و هم نحوه قرارگیری آن فکر کنید. 4-5 موضوع اصلی که میخواهید روی آنها تمرکز کنید، ارتباطی در نقطهای بین خواسته و نیاز مشتری ایدهآل شما، از طرف دیگر آنچه برند شما میخواهد از طرف دیگر برقرار کنید. به عنوان مثال Google Adwords یا Bing Ads، تبلیغات تقریباً مشابه نتایج جستجوی معمولی به نظر میرسند، با این تفاوت که در بالای صفحه با یک جعبه کوچک که میگوید «آگهی» ظاهر می شود.

یکی از ابزارهایی که در معرفی نیازهای مشتری مورد استفاده قرارگرفته است، توسعه «پرسوناس» یا شخصیت مخاطب و خریدار است. سئو یکی از مهمترین روشهای بازاریابی اینترنتی است که میتواند با کمترین هزینه بهترین نوع ترافیک را برای سایت شما ایجاد نماید. یکی دیگر از دلایلی که گوگل آنالیتیکس را تا این اندازه پراستفاده کرده است، رایگان بودن آن است. دو فردی که برای اولین بار از لفظ بازاریابی محتوا استفاده کردند، آقای ست گادین و جو پولیتیزی بودند، آنها از این لفظ در کنار بازاریابی درونگرا که هردوی این افراد باور دارند بازاریابی و فروش یکی هستند و این دو از هم مجزا و تفکیک پذیر نیستند. مطابق جدول بالا مجموعه گامهای اجرایی که تحقق اهداف استراتژی دیجیتال مارکتینگک و امکانِ پایش میزانِ پیشرفت این اهداف را برای فروشگاه موردنظر فراهم میکنند، مشاهده میکنید. زمانیکه بازدیدکنندگان از سایت من بازدید میکنند، چه میکنند؟

دیجیتال مارکتینگ چیست

در ادامه قصد دارم به فهرستی از وظایف آن دسته از آژانسهای دیجیتال مارکتینگ که بهطور کامل خدمات دیجیتال مارکتینگ ارائه میکنند، اشاره کنم. در دنیای امروزه که تبلیغات و قدرت رسانهها چه تلوزیونی چه شبکههای اجتماعی فراگیر شده است و از در و دیوار تبلیغات بالا میرود همان حس مزاحمتی که ذکر شد بیشتر جلب توجه میکند همه برای جلب توجه همه کار میکنند اما محتوا رکنی است که در معیارهای بازاریابی درونگرا کاملا همخوانی دارد. بسیاری از ایمیلها باز نشدهاند، بنابراین باید با عناوین موضوعی قوی، توجه افراد را در صندوقهای بهم ریخته آنها جلب کنید. رپورتاژ آگهی را میتوان نوعی تبلیغات همسان در نظر گرفت که البته نوشتن متن آن باید به شکلی اصولی و متناسب با لحن هر رسانه (سایت منتشر کننده) نوشته شود. اگر پول آن را دارید، می توانید از پرداخت برای هر کلیک( PPC) برای تکمیل و تقویت کارهایی که برای بهینه سازی جستجوی طبیعی انجام میدهند استفاده کنید.

با دیجیتال مارکتینگ، اغلب احساس میشود که شما می توانید نتایج را بسیار سریعتر از بازاریابی آفلاین مشاهده کنید، به دلیل این که اندازه گیری نرخ بازگشت سرمایه آسان تر است. اگر برای صرف زمان و پول قابل توجهی برای سرمایهگذاری در مدرک دانشگاهی آماده نیستید، باید راه سریعتر و مفیدتری پیدا کنید تا در بازاری که هر روز با نوسانات مختلف مواجه می شود، بروز بمانید. متخصص دیجیتال مارکتینگ باید روی شبکه های اجتماعی شرکت نظارت داشته باشد و استراتژی مناسبی برای حضور در این فضا انتخاب کند. بازاریابی موبایلی تقریباً به اندازه بازاریابی دیجیتال گسترده است و با بسیاری از انواع دیگر همپوشانی دارد.

اما از آنجایی که گوگل آنالیتیکس در نسخه رایگان خود گزارشهای فراوانی را در اختیار کاربران قرار میدهد، خیلی از کسب و کارهای کوچک و متوسط به اطلاعات و گزارشهای بیشتر نیاز پیدا نمیکنند و در نتیجه از نسخه رایگان گوگل آنالیتیکس استفاده میکنند. بازاریابی اینفلوئنسر به طور خلاصه شامل مشارکت با اینفلوئنسرها افراد مشهور، کارشناسان، شخصیتهای معتبر که مخاطب دارند است. البته این نرمافزار تحت وب نسخه پولی هم دارد که امکانات بیشتری را به آن اضافه میکند و همچنین نسخه رایگان آن شامل محدودیتهایی نیز میشود. برفرض مثال، اطلاعات تعداد کاربرانی که بیش از پنجاهدرصد از صفحه اصلی را پایین میروند در گوگل آنالیتیکس ذخیره نمیشود و یا اگر شما در یکی از صفحات خود بنری قرار داشته باشید و نیاز داشته باشید تا از تعداد کلیکهایی که بر روی آن بنر میشود مطلع باشید، لازم است تا این را به گوگل آنالیتیکس بفهمانید تا از این به بعد گوگل آنالیتیکس این اطلاعات را ذخیره کند.

یکی از بزرگترین آنها سایت Amazon Associated است. برای مثال حتماً تا به حال بیلبوردهای تبلیغاتی بزرگی که در خیابانهای اصلی و بزرگراهها نصب شدهاند را دیدهاید یا هنگام خرید روزنامه و مجله آگهیهای مختلفی توجهتان را جلب کرده است و یا بروشورها و کاتالوگهای رنگارنگی را از دست افرادی که در خیابان در حال پخش آنها هستند، گرفتهاید. همه افراد باید این کار را انجام دهند، فارغ از اینکه در چه شغلی یا صنعتی فعالیت میکنید. برای موثر بودن، شما باید محتوای سازگار و باکیفیتی را ارائه دهید که پاسخگوی نیازهای مشتریان شما باشد در حالی که برند شما را نیز نشان دهد و اهداف تجاری خود را تحقق بخشد.

بازاریابی محتوا

به مجموعه تکنیک هایی که به منظور بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جست و جو مورد استفاده قرار می گیرند، سئو (SEO) گفته می شود که در نتیجه این تکنیک ها سایت می تواند رتبه ی بالایی نزد موتورهای جست و جو به دست آورد و در بین نخستین نتایج گوگل قرار بگیرد. اگر بخواهید هزینه آن را پرداخت کنید، PPC به سرعت می تواند یک رتبه برتر را برای شما خریداری کند. هنگامی که آنها محصول شما را برای مخاطبان خود تبلیغ می کنند، اغلب دراینستاگرام یا مانند آن، پیروان وفادار به توصیه آن ها از شما خرید میکنند. اگر تازه کار خود را شروع کردهاید، میتوانید از یک افزونه برای بهینه سازی سایت خود استفاده کنید (به عنوان مثال Yoast برای وردپرس ) یا اگر بودجه بیشتری دارید، میتوانید با یک متخصص برای انجام کار جامعتری کار کنید.

میتوانید از خبرنامههای ایمیل نیز برای “پرورش” چشم اندازهای خود استفاده کنید و ارزش زیادی به آنها بدهید. این بدان معناست که ترافیک وب سایت ۲۲۰۰۰ بازدیدکننده تقریباً ۲۲۰۰۰ دلار در ماه ارزش دارد. در نظر داشته باشید که سئو یکی از مهمترین تکنیکها در دیجیتال مارکتینگ است. یکی از محاسن کسب و کار اینترنتی این است که شما کمتر از کسب و کار واقعی هزینه می کنید و با چند کلیک نتیجه کار خود را می بینید. همانطور که بازدیدکنندگان با سایت شما ارتباط برقرار می کنند، می توانید زمینه های اضافی را در قالب مقالات یا بارگیری های جدید فراهم کنید تا خوانندگان خود را در رسیدن به اهدافشان کمک کنند. شما باید به طور دقیق مشخص کنید که هدف شما در استفاده از استراتژیهای بازاریابی محتوا چیست و می خواهید در نتیجه استفاده از آن چه سود و یا منفعتی برای کسب و کار خود کسب کنید.

تقریباً هر مشاغل باید حداقل در چند کانال اجتماعی باشد.شبکه های اجتماعی فرصتی منحصر به فرد برای شما ایجاد می کنند تا بتوانید با مشتریان خود گفتگوی دو طرفه داشته باشید. اما اگر قرار است در دنیای دیجیتال مارکتینگ فعالیت خوبی داشته باشید ، نیاز هست که مشتری خود را بشناسید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که برای کلمه کلیدی مد نظرتان یک هشدار ایجاد کنید. برنامه محتوا باید جزئیاتی مانند موضوعات اصلی، نوع محتوا، نحوه انتشار و فراخوانی به اقدام (CTA) را پوشش دهد. رپورتاژ آگهی اگر به شکلی صحیح و متناسب با لحن هر رسانه نوشته شود و رعایت تمام اصول و معیارهای انتشار رپورتاژ آگهی مناسب به صرف هزینه و زمان زیادی نیاز دارد.

استفاده کردن از کلمات کلیدی در عنوان سایت بسیار مهم و تاثیر گزار بر روی رتبه و جایگاه شما می باشد، اما از آن مهم تر، میزان نرخ کلیک بر اساس جایگاه شما می باشد CTR و موجب می شود هر چقدر عنوان شما جذاب تر باشد، کلیک های بیشتری بر روی سایت شما انجام شود و کاربران بیشتر مشتاق به مشاهده سایت شما خواهند بود. موتورهای جستجو سایت هایی را ترجیح می دهند که سریع بارگذاری شوند: سرعت صفحه یک سیگنال رتبه بندی مهم در نظر گرفته می شود. زمان بارگذاری به عوامل زیادی بستگی دارد که در ادامه بحث خواهیم کرد. استفادهی مهم دیگری که از گوگل تگ منیجر میشود این است که بهجای قراردادن چندین تگ مختلف در head سایت، تنها یک تگ گوگل تگ منیجر قرار میگیرد و بقیه تگهای موردنظر در خود گوگل تگ منیجر بارگذاری میشوند.

متخصصین سئو، اگرچه شاید به طور کامل در مورد رتبه بندی محتوا در گوگل شناخت جامعی نداشته باشند ولی این را می دانند که سئو خارجی بالای 50 درصد رتبه بندی را بهبود می دهد. این روش شامل تاکتیک هایی است که به رتبه بندی یک صفحه از نظر کلمه کلیدی اصلی آن کمک میکند. نکته مهم و قابلتوجه در رابطه با گوگل آنالیتیکس این است که این ابزار دریایی از دادهها و اطلاعات مختلف را در قالب گزارشهایی متنوع در اختیار کاربران قرار میدهد، اما به هیچ وجه تحلیلی بر روی این اطلاعات انجام نداده و وظیفهی تحلیل اطلاعات گوگل آنالیتیکس برعهده خود کاربر است. هرچه اطلاعات و علم و دانش خود را بروز تر نگه دارید، موفقیت شما تضمینی است.

هیچ هزینه اولیهای وجود ندارد زیرا شما فقط پورسانت را پرداخت میکنید. به لطف الگوریتمهای در حال تغییر Google و با تمام محتوایی که اکنون وجود دارد، بسیار سخت است که بتوانید در نتایج رتبه عالی کسب کنید. سئو سایت به روش اصولی و ادقامی از خدمات بازاریابی حرفه ای در جهت بهبود رتبه و در نهایت فروش بیشتر را منجر می شود. این راهکار از نقطه نظر سئو نیز بررسی صفحات شما توسط موتورهای جستجو را سادهتر خواهد کرد که امری مهم در کسب رتبه است.

به طور اتوماتیک پست تان را در نوبت قرار میدهد و آن را در پلتفرم رسانه های اجتماعی که میخواهید پست میکند. شبکههای اجتماعی رکن جدایی ناپذیر دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی است. شما همچنان میتوانید تبلیغات رادیویی سنتی یا تبلیغات مشابه را در کانالهایی مانند Spotify انجام دهید. نیز مانند ui به صورت غیر مستقیم در سئو وبسایت شما تأثیر دارد. به غیر از H1 حداقل یک عنوان فرعی شامل کلمه کلیدی در صفحه قرار دهید. مشتریان (که شامل من و شما می شود!) این روزها خیلی بیشتر از رایانه در تلفنهایشان هستند، بنابراین بازاریابی از طریق تلفن همراه به معنای دستیابی به آنها در جایی است که وقت خود را میگذرانند.