جدیدترین سیستم های گرمایشی جهان تهران شوفاژکار-اخگرتابش

هر کدام از انواع تجهیزات گرمایشی ساختمان دارای برخی ویژگی‌ها، مزایا و معایب خاصی هستند. باید خدمتتان عرض کنیم که در سیستم موتورخانه از یک مخزن بزرگ برای همه واحدها استفاده می‌شود؛ ولی در سیستم گرمایشی پکیج، یک مخزن کوچک در هر واحد قرار می‌گیرد تا عملیات تنظیم کردن دما صورت بگیرد. سادگی در نصب و نگهداری، هزینه پایین در مقایسه با دیگر سیستم های گرمایشی، سهولت در سرویس و تعمیر و همچنین قابل حمل بودن آن از جمله مواردی هستند که موجب شده‌اند تا کماکان در ساختمان‌ها و خانه‌ها استفاده شود. اصولا هر سیستمی که توانایی گرم کردن یک محیط مثل ساختمان مسکونی را داشته باشد، سیستم گرمایشی نامیده می‌شود.

اگر شما هم در انتخاب بهترین سیستم گرمایشی برای ساختمانتان تردید دارید و با انواع این سیستم ها آشنایی کافی ندارید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید. یکی دیگر از انواع سیستم های گرمایشی ساختمان، هیتر ها هستند که این مدل از تجهیزات حرارتی در دو مدل گازسوز و گازوئیل سوز تولید و در بازار ارائه می شوند. داخل هیتر از یک فن دمنده استفاده شده که گرمایشی ایجاد شده را به اطراف دستگاه منتقل می کند. هیترها در ظرفیت حرارت دهی متنوعی تولید شده و در محیط هایی نظیر بانک ها، رستوران ها، مساجد، سالن های اجتماعات از هیتر به عنوان سیستم گرمایشی و تأمین هوای گرم بهره مند می شوند. از مزیت های منحصر به فرد پکیج، استفاده مستقل هر واحد از این نوع سیستم گرمایشی است. پکیج دیواری در ظرفیت حرارت دهی 22 تا 36 کیلووات مناسب استفاده در ساختمان هایی با حداکثر 300 مترمربع و پکیج های زمینی به دلیل تأمین حجم بیشتر آبگرم در ساختمان های چند طبقه و با متراژ بالاتر مورد استفاده قرار می گیرند.

نصب، تعمیر و سرویس سیستم گرمایشی در تهران و البرز

درصورت طراحی و اجرای صحیح گرمایش از کف، شما در کف ساختمان هیچ گونه داغی احساس نخواهید کرد. چون حرارتی که در کف ساختمان وجود دارد از حرارت بدن کم‌تر یا برابر است. این سیستم می‌تواند به وسیله منابع انرژی مختلف مانند گاز، گازوییل، الکتریسیته، زمین گرمایی، خورشیدی و چوب به راحتی کار کرده زیرا تنها چیزی که این سیستم نیاز دارد آب گرم است.

یکی از مهمترین مزیت های گرمایش از کف در برابر دیگر تجهیزات گرمایشی همچون رادیاتور، بخاری و شومینه این است که باعث سیاه شدن در و دیوار و دوده گرفتن فضای داخلی نمی شود. با کمک سیستم گرمایش از کف هرگز هوای سرد به کف ساختمان نفوذ نکرده و همیشه کف خانه خشک می ماند. با توجه به مزایا و معایب گفته شده می توان اینطور نتیجه گیری کرد که استفاده از شومینه به تنهایی نمی تواند نیاز ساختمان به گرمایش را رفع کند و باید در کنار دیگر تجهیزات گرمایشی بکار گرفته شود. در خصوص جمع بندی بین استفاده از پکیج و یا موتورخانه می توان گفت از نظر متخصصین انتخاب هر کدام از این سیستم های گرمایشی کاملاً به نوع کاربری شما بستگی دارد. راندمان حرارتی پکیج گازسوز با توجه به مقدار سوخت مصرفی و هزینه آن بسیار مناسب است، لذا برای خانه های کوچک و با تعداد واحد محدود نصب این وسیله مقرون به صرفه تر از احداث موتورخانه است.

سیستم گرمایشی پکیج و رادیاتور

وبسایت فروشگاهی ونداد تجهیز ارائه دهنده انواع تجهیزات تآسیساتی ساختمان به شما کمک خواهد کرد تا برای تأمین گرمایش مورد نیاز ساختمان خود، بهترین و متناسب ترین سیستم گرمایشی را انتخاب کنید. سیستم گرمایش از طریق قرنیز دیوار، دیوارهای بیرونی را بیشتر از هر قسمت دیگری در خانه گرم می‌کند. سیستم گرمایشی قرنیزی نیز محل قرار دادن وسیله‌ها را محدود می‌کند؛ مثلا تلویزیون که در برابر گرما بسیار آسیب‌پذیر است.

در سیستم گرمایش از کف می توان از پکیج و یا موتورخانه مرکزی برای گرم کردن آب مورد نیاز استفاده کرد. موتورخانه، پکیج و گرمایش از کف آبی ایمن ترین و در عین حال پربازده ترین سیستم های حرارتی ساختمان هستند. در سیستم گرمایش از کف برقی به جای لوله های آب از المنت های برقی استفاده می شود که به برق شهری وصل می شوند. دمای این سیستم توسط یک سوئیچ نصب شده بر روی دیوار کنترل می گردد. مدل دیواری بخاری گازی را می توان بر روی دیوار اتاق خانه نصب کرد. اما توان گرمایشی آن پایین است و برای گرم کردن فضای بزرگ ساختمان گزینه مناسبی نیست.

کارآمدترین سیستم گرمایشی 1400 چیست؟

این پمپ‌ها هم بر اساس انتقال حرارت کار می‌کنند و یکی از بهترین سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان هستند. سیستم‌های HVAC یا تهویه مطبوع یکی از مهم‌ترین انواع سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان هستند و یک نقطه عطف برای سیستم‌های مکانیکی ساختمان هم محسوب می‌شوند. این تجهیزات در واقع، آسایش و رفاه را در تمام فصل‌های سال برای ساکنان ساختمان فراهم می‌کنند. بهترین سیستم‌های تهویه‌ای، گرمایش و سرمایش، کیفیت هوای داخل را از هر نظر تامین می‌نمایند.

در تعریف سیستم گرمایشی چیست به عوامل مختلف برای انتخاب یک سیستم گرمایشی اخگرتابش مناسب می پردازیم. هنگام انتخاب و تعیین نوع سیستم گرمایشی باید موقعیت مکانی و نوع آب و هوای محیط توجه شود. سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان و سیستم‌های HVAC را می توان با توجه به مناطق مختلف، موقعیت مکانی و نحوه توزیع، به دو دسته کلی سیستم‌های مرکزی و سیستم‌های مستقل یا محلی طبقه‌بندی کرد. تجهیزات اولیه تهویه مطبوع شامل تجهیزات گرمایشی، تجهیزات تهویه و تجهیزات سرمایشی یا خنک‌کننده است. از مزایای گرمایش مرکزی باید به بدون خطر بودن، جاگیر نبودن، گرمایش مناسب و … اشاره کرد که باعث شده بین بهترین سیستم‌های گرمایشی منزل در فصل زمستان انتخاب شود.

  • ولی متاسفانه بیشتر مناسب مناطق معتدل هستند که هوا ندرتا به زیر صفر می رسد.
  • رادیاتورهای مبتنی بر آب داغ، نسل جدیدی از سیستم های گرمایشی ساختمان هستند.
  • تنها مزیت قابل توجه شومینه در زیباسازی فضای داخلی خانه است، اما راندمان حرارتی آن بسیار پایین است.
  • برای تنظیم دما و گرم کردن محیط معمولا از سیستم‌های گرمایشی استفاده می‌شود که در انواع مختلفی مثل بخاری، شوفاژ، شومینه و … موجود هستند.
  • شرکت ما تولید کننده انواع چیلر و مینی چیلر است و پس از تحویل دستگاه کلیه کارهای نصب و خدمات پس از فروش نیز توسط شرکت ما انجام می شود.
جدیدترین سیستم های گرمایشی جهان تهران شوفاژکار-اخگرتابش