تنظیمات اولیه گوشی سامسونگ

پیش بینی میشود گوشی گلکسی A52 نیز بتواند به سایت samsung-mobile محبوبیت فوقالعادهای برسد. همانطور که اشاره کردیم، ثابت بودن ظرفیت باتری در گلکسی اس ۸ با وجود افزایش سایز نمایشگر تأثیر خود را نشان داد؛ بهطوری که گلکسی اس ۷ در همین تست تا ۱۳.۵ ساعت دوام آورده بود.در استفادهی روزمره، گلکسی اس ۸ میتواند تا یک روز دوام بیاورد که برای یک گوشی هوشمند پرچمدار با بهرهگیری از نمایشگری ۵.۸ اینچی و همچنین مشخصات سختافزاری قدرتمند، خوب ارزیابی میشود. گوشی ای ۱۲ یک دستگاه با طراحی زیبا، نمایشگری بزرگ و نسبتا با کیفیت، دوربینی خوب و باتری بسیار عالی است و اگر نمیخواهید هزینه زیادی برای خرید یک گوشی هوشمند پرداخت کنید این گوشی یکی از بهترین انتخابها در بازار کنونی برای شما به حساب خواهد آمد. پردازنده Snapdragon 855 در کنار رم 12 گیگابایتی و حافظه داخلی سریعتر که از نوع UFS 3.0 است قرار گرفته و همین دلیل این گوشی را در فهرست گوشیهای خوب سامسونگ قرار میدهد. از آنجایی که سامسونگ یک کمپانی بسیار بزرگ است که محصولات بسیار متنوعی در یک محدودهی قیمتی بسیار گسترده ارائه میکند، اگر بخواهیم واقعبین باشیم، نمیتوان هیچ برند دیگری را در بازار گوشیهای هوشمند، رقیبی جدی برای این شرکت در نظر گرفت.

روشنایی بالا و پشتیبانی پنل نمایشگر از فضای رنگی گسترده گلکسی اس ۲۰ اولترا و برادرانش را به گزینههایی کمنظیر در نمایش محتوای HDR مبدل کرده است.در آزمایش روشنایی ما با الگوی ۵۰ درصد سفید و مشکی، گلکسی S20 اولترا عملکردی تقریبا مشابه با گلکسی نوت ۱۰ پلاس داشت و حتی اختلاف روشنایی در بخشهای بالایی و پایینی نیز همچنان قابل ثبت بود؛ روشنایی نمایشگر در حالت تنظیم دستی برای نیمههای بالا و پایینی به ترتیب ۵۲۰ و ۵۸۰ نیت به دست آمد. تبدیل رزولوشن ویدئو، یکی دیگر از آزمونهایی است که بهکمک اپلیکیشن Adobe Rush برای ارزیابی واقعگرایانهتر پردازندهی گوشیهای هوشمند اجرا میکنیم. در کنار حالتهای مختلف عکاسی و فیلمبرداری، در منوی More گزینههای Bixby Vision برای تشخیص سوژه با کارکردی مشابه گوگل لنز و AR Zone نیز بهچشم میخورد که مورد دوم یک هاب برای دسترسی به قابلیتهای متنوع مبتنی بر واقعیت افزوده اعم از AR Doodle برای نقاشی روی سوژه حین عکاسی یا فیلمبرداری، ایجاد اموجی و استیکرهای شخصیسازیشده بسته به چهرهی کاربر، Quick Measure برای اندازهگیری ابعاد سوژه و Styling برای امتحانکردن عینکهای مختلف روی چهره بهشمار میآید.در صفحهی پیشفرض رابط کاربری دوربین، امکان دسترسی مستقیم به قابلیت Scene Optimizer، برای تنظیم خودکار پارامترهای عکاسی با تشخیص سوژه بهکمک هوش مصنوعی، فلش، تایمر، نسبتهای مختلف تصویر از جمله ۳:۴ با وضوح ۱۰۸ مگاپیکسلی، منوی تنظیمات و زیباسازی چهره در کنار قابلیت متحرکسازی عکس (Motion photo) وجود دارد.با سوایپ بالا یا پایین روی منظرهیاب میتوان بین دوربین پشتی و دوربین جلو جابهجا شد؛ درحالیکه سه آیکون مجزا نیز برای جابهجایی بین دوربین واید، اولتراواید و تلهفوتو نیز بهچشم میخورد.

توجه داشته باشید، که کیفیت ساخت میتواند به صورت مستقیم بر قیمت گوشی سامسونگ تاثیر داشته باشد. این گوشی راهاندازی برنامهها را بهطور سریع انجام داده و چند ثانیه بیشتر طول نمیکشد. بررسیها نشان میدهد که زمان هیچگاه با تراشههای موبایل مهربان نبوده است و حتی اگر گلکسی A02s عملکرد نرم و روان در اجرای برنامهها داشته باشد، اما سنجش بنچمارک هیچگاه دروغ نمیگوید. سامسونگ A12 برای تامین قدرت پردازش خود به تراشه 12 نانومتری Mediatek MT6765 Helio P35 تکیه میکند که تراشه آنچنان شناخته شدهای نبوده و بیشتر شاهد به کارگیری آن در گوشیهای مقرون به صرفهای مثل همین A12 سامسونگ هستیم. همچنین، اشاره به این نکته نیز ضروری است که A12 ابتدا تصاویر را به ثبت میرساند بعد آنها را پردازش میکند که به دلیل این مسئله، کیفیت تصاویر در گالری خیلی بیشتر از اپلیکیشن دوربین به نظر میرسند. البته لازم به ذکر است که محصولات سری A این برند نیز از دوربین ها، نمایشگرها و باتری های قدرتمندی برخوردار هستند. دومین پرچمدار سامسونگ از سری گلکسی S برای سال 2022، گلکسی اس 22 پلاس است. بیشتربخوانید: بهترین گوشی سامسونگ؛ مناسبترین گوشی از این برند برای شما کدام است؟

گشت و گذار در این رابط کاربری، به لطف نمایشگر ۹۰ هرتزی گوشی حس بسیار خوبی داشته و معمولا کندی خاصی را حس نخواهید کرد؛ البته همانطور که پیشتر به آن اشاره کردیم، اوضاع در هنگام کار با برخی اپلیکیشنهای کمی سنگین فرق میکند. پیشتر در مقالهای جامع، مشخصات و ویژگیهای پردازندهی اختصاصی سامسونگ را شرح دادهایم؛ بنابراین در مقالهی پیشرو به ارائهی جدولی از مشخصات فنی آن در برابر سایر پردازندهی پرچمدار موجود در بازار بسنده میکنیم.سامسونگ میگوید گلکسی S20 بهمدد پردازندهی اکسینوس ۹۹۰ تا ۲۰ درصد بهبود در عملکرد GPU و CPU نسبت به نسل گذشته تجربه خواهد کرد. همانطور که پیشتر نیز اشاره شد، دوربین اصلی بهمدد فناوری Nonacell با ادغام هر ۹ پیکسل مجاور، وضوح عکس در محیطهای روشن و تاریک را به ۱۲ مگاپیکسل میرساند؛ اما چنانچه شرایط نوری بسیار ایدهآل باشد، نرمافزار دوربین پیشنهاد میدهد که کاربر با انتخاب نسبت تصویر ۱۶:۹ با وضوح ۱۰۸ مگاپیکسلی، «تمام جزئیات تصویر» را بهدست آورد؛ عکسهایی که براساس ادعای سامسونگ حتی تا کراپهای ۳ برابری نیز کیفیت و جزئیاتشان را از دست نمیدهند. گوشههای گرد، پوشش براقِ همرنگ بدنه و ضخامت کمترِ دو ضلع کناری چارچوب نسبت به لبههای بالا و پایین براثر پیشروی پنلهای شیشهای پشتی و جلویی از کنارهها، بارِ دیگر تکرار شده است؛ اما اکنون دیگر خبری از کلید اختصاصی بیکسبی نیست و هر دو کلید کنترل صدا و پاور به لبهی سمت راست منتقل شدهاند.

حذف کلید اختصاصی بیکسبی، بهمفهوم کمرنگتر شدن حضور دستیار دیجیتالی سامسونگ نیست؛ در حقیقت کلید کنونی با یکبار فشردهشدن بیکسبی را فرامیخواند و با دو بار فشردهشدن نیز دسترسی به دوربین را در اختیار کاربر میگذارد. سامسونگ حین انجام فرایند رجیستر اثر انگشت از کاربر میخواد تا از محافظ نمایشگر استفاده نکند، این فرایند حدود ۳۰ ثانیه بهطول میانجامد؛ اما سرعت کارکرد حسگر و قابلیت اتکای آن بهتر از گذشته ارزیابی میشود.چارچوب آلومینیومی گلکسی S20 اولترا ظاهر آشنایی دارد و در عینحال تغییراتی را نیز بهخود میبیند. گوشی ای ۱۲ سامسونگ یک محصول میان رده از گوشی های سری a سامسونگ با قیمت 174 دلاری (حدود 4 میلیون تومان) است که در رده قیمتی خود عملکردی قابل تحسین و تقریبا بی نقص را از خود به نمایش میگذارد. به گزارش فرارو، گوشی Galaxy S21 FE سامسونگ، سنوشت جالب توجهی را پشت سر گذاشته و تاکنون دوبار رویداد معرفی رسمی آن به تعویق افتاده است.

از قسمت بالا تا قبل از رسیدن به لوگوی سامسونگ، پنل پشتی از یک طراحی ریز و به نوعی شطرنجی ریز بهرهمند شده است که شاید هدف از آن جلوگیری از سر خوردن گوشی ای ۱۲ در دست کاربر باشد. شما عزیزان میتوانید بهترین قیمت انواع گوشی سامسونگ، شیائومی، هوآوی، اپل، نوکیا و سایر برندهای مطرح بازار را در فروشگاه آسیاتل موبایل، مشاهده و خرید کنید. همچنین این گوشی تنها گوشی میانرده با استاندارد IP67 مقاوم دربرابر آب در رده قیمتی خود محسوب میشود. در این خانواده، مزاحمت نویزها به شکل چشمگیری کنترل شده است. ، Galaxy A8 Star و Galaxy A9 است. گوشی Galaxy A54 ممکن است دارای تنظیمات دوربین پشتی چهارگانه باشد. با توجه به مشخصات گوشیهای سری گلکسی A فعلی، گلکسی A54 5G میتواند با چیپست میانرده اسنپدراگون یا اگزینوس عرضه شود، یا شاید بتوانیم یک چیپست مدیاتک را نیز در مشخصات گوشی A54 ببینیم، زیرا سامسونگ در حال بررسی قرار دادن یک چیپست عالی در مشخصات گوشی موبایل گلکسی A54 است. اگر به دنبال دستگاهی با قیمت بالاتر هستید Galaxy A52 5G یک گزینه عالی برای شما خواهد بود. محدود کرده است؛ نرخ نوسازی تهدیدی جدی برای شارژدهی گوشی محسوب میشود و این تصمیم سامسونگ در راستای کاهش مصرف باتری بوده است.

این سری یکی از اولین گوشیهای سامسونگ با توانایی ضبط 4K بود. گلکسی آلفا دستگاهی با کیفیت بوده و اولین گوشی هوشمند سامسونگ است که یک قاب فلزی مستحکم دارد، اگرچه ظاهر فیزیکی آن شبیه مدلهای قبلی مانند گلکسی S5 است. اگر کمی دقیقتر به این مدل نگاه کنید، متوجه خواهید شد که گوشی a33 قیمت معقولی با توجه به مشخصاتش دارد. این گوشی هم مانند تمامی همسطحان خود فاقد بلندگوی استریو است. اگرچه شفافیت و حجم صدای خروجی اسپیکر بسیار عالی و در ردیف بهترینهای بازار قرار دارد، نبود توازن بین حجم صدای دو کانال، افکت استریو را اندکی کمرنگ میکند.گلکسی اس ۲۰ بهمدد Dolby Atmos تجربهی صدای فراگیری را در اختیار کاربر قرار میدهد و امکان سفارشیسازی صدا از طریق اکولایزر ۹ خطی خود را برای او بهارمغان میآورد؛ هرچند که با فعالسازی Dolby Atmos، اندکی نویز، بهویژه در موسیقی راک و متال به صدا افزوده میشود.

با وجود حاشیههای بسیار باریک نمایشگر، خانوادهی گلکسی اس ۲۰ از اسپیکر استریو بهره میبرند؛ کانال اصلی اسپیکر در لبهی پایین بدنه و کانال ثانویهی آن داخل شکاف بسیار باریکی بین نمایشگر و فریم فلزی گوشی در لبهی بالا قرار دارد. در مجموع، گوشی سامسونگ گلکسی ای ۱۲ یک محصول کاملا مقرون به صرفه است که نمیتوان انتظار چندانی زیادی از آن داشت، اما یک گوشی هوشمند بسیار کاربردی برای کسانی است که به استفاده معمولی از گوشی هوشمند عادت دارند. برای دیدن عکسها در ابعاد بزرگ، روی آنها کلیک کنید. دوربین سلفی گوشی Samsung Galaxy A12 نیز یک لنز 8 مگاپیکسلی با دیافراگم f/2.2 با کاربرد معمولی است که میتواند نیاز شما برای برقراری تماس تصویری یا سلفیهای معمولی را برطرف کند، اما هیچ قابلیت اضافهای مثل عکسبرداری پرتره یا حالت شب در آن تعبیه نشده است. فیلمبرداری با وضوح خارقالعادهی 8K با نرخ ۲۴ فریمبرثانیه نیازمند حسگری با وضوح کمینهی ۳۳ مگاپیکسل است؛ بنابراین گلکسی S20 اولترا برای نیل بهچنین هدفی، کراپی ۳۳ مگاپیکسلی روی دوربین اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلیاش بهوجود میآورد.

سامسونگ قابلیت بزرگنمایی خانوادهی اس ۲۰ را به دو دستهی Hybrid Optic Zoom و Super Resolution Zoom تقسیم میکند که با گلکسی S20 اولترا مورد نخست تا سقف ۱۰ برابری و مورد دوم تا ۱۰۰ برابر صورت میگیرد.گلکسی S20 اولترا برای انجام بزرگنمایی به دوربین جدید ۴۸ مگاپیکسلی و 1/2.0 اینچی با پیکسلهای ۰/۸ میکرومتری و اتکا دارد. بر اساس مدل گوشی، این گزینهها میتوانند بیشتر باشند؛ برای مثال گزینه Fingerprint در گوشیهایی که مجهز به حسگر اثرانگشت هستند، قابل انتخاب است. این نمایشگر اندازهای 6.5 اینچی داشته و حدود 82 درصد از بدنه اصلی A12 را اشغال کرده است.

طراحان سامسونگ تا حدود زیادی از شدت خمیدگی کنارههای نمایشگر کاستهاند؛ بنابراین لمس تصادفی نمایشگر بهندرت پیش میآید.دوربین سلفی تکی اس ۲۰ اولترا برخلاف نسل گذشته، داخل حفرهای با قطر کمتر از ۳ میلیمتر در میانهی لبهی بالا قرار دارد تا ضمن حفظ تقارن نمای جلویی گوشی، مزاحمت ناچیزی در تجربهی بصری دستگاه ایجاد کند. از پردازشهای CPU-محور و GPU-محور گرفته تا کارایی کلی گوشی در کاربریهای روزمره، گلکسی اس ۲۰ اولترا بهمدد پردازندهی اکسینوس ۹۹۰ در تمامی بنچمارکهای نرمافزاری بهبود چشمگیری نسبت به نسل گذشته تجربه میکند؛ اما مورد عجیب، به ثبت نتایج متناقض حین تکرار آزمونها بازمیگردد، بهعنوان مثال در آزمونی مانند T-Rex offscreen از بنچمارک GFXBench ما نتیجهی ۱۰۶ و ۱۴۶ فریمبرثانیه را نیز در کنار عدد ۲۰۰ فریمبرثانیهی ثبتشده در جدول، بهدست آوردیم یا در مورد بنچمارک GeekBench امتیاز تکهستهای گاهی به حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ نیز میرسید.بهلحاظ تئوری، نرخ نوسازی نمایشگر باعث تغییر توان پردازشی پردازنده نمیشود؛ اما پایینبودن آن میتواند کاربر را از تجربهکردن تمام این توان پردازشی محروم سازد؛ بدین مفهوم که چنانچه پردازندهای، محتوای گرافیکی را با نرخ ۱۲۰ فریمبرثانیه رندر کند؛ کاربر روی نمایشگر ۶۰ هرتزی، با نرخ بهمراتب کمتری این محتوا را تماشا خواهد کرد.

سامسونگ در بخش مرکزی دستگاه به سراغ مدیاتک رفته است و از تراشه Helio P35 در این مدل استفاده کرده است که عملیات ریاضی را انجام می دهد ؛ با نگاه کردن به مشخصات گوشی می توان به این مهم رسید که دستگاه از سخت افزار مهیجی برخوردار نیست اما برای گلکسی A12 با این قیمت بسیار مناسب است . بنابراین میتواند یکی از بهترین گزینهها برای تماشای مالتی مدیا در نظر گرفته شود. بیشک گلکسی S20 اولترا کمنقصترین پرچمدار سامسونگ تابهامروز و یکی از نزدیکترین گزینهها به گوشی هوشمند ایدهآل بسیاری از افراد است؛ دستگاهی که یکی از روشنترین نمایشگرهای بازار را با رنگهای چشمنواز در بطن خود دارد، بهمدد نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتزی همین نمایشگر، تجربهی کاربری کمنظیر و لذتبخشی را بهارمغان میآورد، مجموعهی دوربین قدرتمندش در شرایط نوری مختلف، عکسهایی پر از جزئیات، با وضوح بسیار و رنگهای جذاب ثبت میکند و پشتیبانی از اتصال 5G پرچمدار سامسونگ را به محصولی آیندهنگرانه بدل میسازد؛ هرچند که این آینده برای ما تا مدتهای مدیدی در دسترس نباشد! FHD امکان افزایش نرخ نوسازی نمایشگر به ۱۲۰ هرتز را نیز فراهم کردهاند که با نرمتر کردن فرایند جابهجایی بین منوها یا اسکرول در صفحات مختلف، تجربهی بینهایت لذتبخشی را بهارمغان میآورد.

اس ۲۰ اولترا با شرایط پیشفرض در آزمون PCMark مدتزمان ۱۰ ساعت و ۳۴ دقیقه را ثبت کرد؛ اما با تغییر نرخ نوسازی به ۱۲۰ هرتز، افتی ۲۰ درصدی را در شارژدهی شاهد هستیم.کرهایها با کنار گذاشتن شارژر ۱۵ واتی گلکسی اس ۱۰، اکنون گلکسی S20 را بهصورت پیشفرض با شارژر سریع ۲۵ واتی همراه کردهاند. پرچمدار جدید، نرمافزار جدید؛ خانوادهی گلکسی S20 نخستین دستگاههای پرچمدار سامسونگ بهشمار میآیند که بهصورت پیشفرض به سیستمعامل اندروید ۱۰ و رابط کاربری One UI 2.0 مجهز شدهاند. اپلیکیشن دوربین گلکسی اس ۲۰ ظاهر و کارکردی مشابه با سایر گوشیهای سامسونگ دارد؛ اما بهلطف رابط کاربری One UI 2.0، بهبودهایی جزئی تجربه کرده است که از بین آنها میتوان به تغییر ظاهر آیکونها و نوع چینش حالتهای پیشفرض دوربین اشاره کرد.