تجهیزات شبکه چیست؟ آشنایی کامل و نحوه استفاده از آن ها! ممتاز سرور-امن باش

در حال حاضر شما می توانید از این کابل جهت ایجاد اتصالات استفاده نمائید. ‎Bridge router‏(‎brouter‏) یک دستگاه ترکیبی از روتر و bridge که در لایه 2 و 3 کار می کند. روتر یک دستگاه تخصصی شبکه که نود بعدی برای هدایت بسته دیتا به سمت مقصد نهایی را تعیین می کند و بر خلاف گیت وی نمی تواند رابط پروتکل های متفاوت باشد.

با استفاده از شبکه می‌توان تمام محدودیت‌های جغرافیایی برای اتصال کاربران را از بین برده و از منابع سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به صورت مشترک استفاده کرد. علاوه بر این با استفاده از شبکه می‌توان اطلاعات را سریع‌تر و دقیق‌تر میان کاربران انتقال داد. همچنین برقراری ارتباط از طریق شبکه امنیت را نیز افزایش خواهد داد. دستگاهی است که بسته‌ های داده‌ای دستگاه‌ های موجود در شبکه را به مقصد مناسب رسانده و با این کار آن‌ها را به اینترنت متصل می‌کند. روترها نیز انتقال داده را انجام می دهند؛ اما پیش از ارسال بسته های داده آنها را فیلتر و مسیریابی می کنند. این وسایل می توانند آنها را به خارج از شبکه نیز ارسال نمایند.

  • نوع بزرگ این کابل در واقع ستون فقرات شبکه پسیو بوده و از نوع کوچک آن در فاصله‌های کمتر برای ایستگاه‌های کاری استفاده می‌شود.
  • انتقال داده ها بر عهده پل است؛ به عبارت دیگر، این وسیله دو LAN را به یکدیگر متصل می نماید و داده هایی که بین آنها جا به جا می شوند را کنترل می کند.
  • این روزها همه از اینترنت استفاده می‌کنند و یکی از بهترین راه‌ها برای متصل شدن به اینترنت استفاده از مودم ADSL است.
  • اکسس پوینت سخت افزاری برای برقراری ارتباط بین کامپیوترها در شبکه‌های وایرلس است.
  • سوئیچ شبکه امکان انتقال اطلاعات میان چند کاربر از طریق شبکه را فراهم می‌آورد.

برای مثال سوییچ هایی که از این فناوری بهره گرفته اند می توانند برق تجهیزات دیگر مثل تلفن تحت شبکه، IP Camera ها و انواع آنتن های بی سیم را تحت پوش خود برای استفاده از جریان الکتریسیته قرار دهند. مودم که در یک جمله مختصر، وظیفه تبدیل سیگنال های دیجیتال به آنالوگ در تلفن و بلعکس را دارد، یکی از منابع تجهیزاتی اکتیو یا فعال در شبکه است. در شبکه ها می توانید از هر نوع مودم با هر فناوری استفاده کنید اما در بیشتر کارگاه های شبکه، سازمان ها و ادارات و … از مودم نوع ADSL استفاده می کنند. در پیاده سازی یک شبکه، قطعات و تجهیزات زیادی دخیل هستند که تدارک، نحوه نصب و استفاده صحیح از آن ها نیازمند تجربه و دانش است. در شبکه های کامپیوتری، بعد از پیاده سازی ( با انواع همبندی در شبکه آشنا شوید )، تکنسین ها موظف به نگهداری از تجهیزات و در صورت وقوع اشکال، تعمیر آن هستند.

جهت مقایسه قیمت تجهیزات شبکه در انواع برند موجود در بازار تجهیزات شبکه، روی نام برند مورد نظرتان کلیک نمایید. تجهیزات شبکه موجود در بانک فیبر نوری و شبکه به شرح زیر می‌باشد. برای دریافت قیمت ها با مشاورین ما در بانک فیبر نوری تماس بگیرید.

این دستگاه برای ایجاد Collision Domain های مختلف استفاده می شود و در لایه 2 OSI کار می کند. گیت وی این دستگاه در یک نود شبکه قرار می گیرد و ارتباط با شبکه های دیگری که از پروتکل متفاوتی استفاده می کنند را به وجود می آورد. اکسس پوینت بی سیم این دستگاه امکان اتصال به شبکه های بی سیم را فراهم می کند. در مواردی که شبکه های وایرلس دچار افت سیگنال و کاهش سرعت به دلیل افزایش فاصله بین امواج فرستنده و گیرنده می شود، از آنتن وایرلس برای حل این مشکل استفاده می شود.

تجهیزات فعال شبکه (اکتیو)

هاب شبکه، نقطه اتصال مشترک بین دستگاه‌ها یا اصطلاحا گره‌های موجود در یک شبکه محلی است که با اتصال وسایل مختلف در یک شبکه، آنها را تبدیل به یک سگمنت مشخص می نماید. زمانی که هاب در یکی از پورت‌های خود سیگنالی دریافت می‌کند، آن سیگنال را تکثیر و به همه دیگر پورت‌ها بازمی‌فرستد تا سیگنال نهایتا به گره مقصد برسد. استفاده از وسایل شبکه بندی رایانه ای مستلزم آن است که محصولات اصلی و اورجینال را فروشگاه لوازم دیجیتال امن باش خریداری کنید. در رادین سیستم تجهیزات اصلی ارائه شده در بازار با بهترین کیفیت در دسترس شماست . با استفاده از محصولات رادین سیستم کمترین قطعی و بیشترین بازده را داشته باشید.

این قطعه مستطیل شکل داخل رک قرار می گیرد و محل جمع آوری کابل ها است. تجهیزات شبکه با پیشرفت تکنولوژی و ادغام شبکه های کامپیوتری مبتنی بر IP مورد توجه شرکت ها، سازمان ها و ارگان ها قرار گرفتند. هر کدام از این تجهیزات، وظیفه ای خاص را بر عهده دارند و در مجموع یک شبکه را تشکیل می دهند. از جمله شرکت های تولید کننده این تجهیزات، شرکت های اچ پی ، سیسکو ، میکروتیک ، جونیپر ، ایزی گیگز و … می باشند. MANTIVPN یا همان Virtual Private Network سرویسی است که بصورت سخت افزاری و نرم افزاری ارائه میگردد.

تجهیزات شبکه چیست؟ آشنایی کامل و نحوه استفاده از آن ها! ممتاز سرور-امن باش

بله ، شرکت مفتاح رایانه افزار علاوه بر فروش محصولات شبکه ، انواع خدمات امنیت و راه اندازی دیتا سنتر و شبکه را نیز توسط کارشناسان فنی برجسته انجام میدهد. استفاده از این نوع کابل بسیار رایج می باشد و بیشترین کاربرد را در شبکه های مخابراتی و کامپیوتری دارند. استفاده از کابل های زوج به هم تابیده در تلفن ها نیز بسیار رایج است. درگاه‌ها به طور معمول در لایه های Transport و Session از مدل OSI کار می‌کنند. در لایه حمل و نقل و بالاتر، پروتکل‌ها و استانداردهای بی‌شماری از فروشندگان مختلف وجود دارد.

اکسپنشن ذخیره ساز تحت شبکه بدون هارد دیسک کیونپ مدل REXP-1000 Pro QNAP