بازار فارکس چیست؟ همه چیز درباره بازار فارکس ️ بلاگ بروکر بین‌المللی آی تی بی-بروکر آمارکتس

بازار فارکس چیست؟ همه چیز درباره بازار فارکس ️ بلاگ بروکر بین‌المللی آی تی بی-بروکر آمارکتس

اما چه چیزی فارکس را خاص میکند؟ مزایای فارکس را در این مقاله بخوانید. بازاری به این بزرگی و پرسودی، حتما نظر سرمایه داران و مجموعه‌های مالی را به خود جلب می‌کند. اگر می‌خواهید با بازیگران فارکس آشنا شوید، این مقاله را بخوانید. به جز شنبه‌ها و یک‌شنبه‌ها که بازار فارکس تعطیل است در بقیه ایام هفته بازار به صورت ۲۴ ساعته فعال است. اما ادارات و بانک‌های هیچ کشوری در دنیا به صورت ۲۴ ساعته کار نمی‌کنند. پس چطور چنین چیزی ممکن است؟ اینجاست که باید با مفهوم سشن‌های معاملاتی آشنا شوید.

  • نحوه ترسیم و استفاده از این الگو را در مقاله الگوی سر و شانه بیاموزید.
  • سلام ، معمولا اینجوریه که شما اول یک سیستم یا استراتژی سوده برای خودتون دارید.
  • برای ثبت نام در این بازار، کافی است که یک حساب کاربری در بروکر آی تی بی ایجاد نموده، سپس حساب معاملاتی خود را انتخاب نمایید.
  • این مطلب باعث شده دلار آمریکا پایه بازارهای مالی بین‌المللی باشد.
  • برای موفقیت در بازار فارکس، باید به یک سری از اصول این بازار آشنا شویم.

مجموعه دلفین‌ وست یکی‌ از بزرگ‌ترین مرجع‌های آموزش سرمایه‌ گذاری است که تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌نماید. مطلب فوق صرفاً به منظور آشنایی بیشتر مخاطبان با این بازار مالی است و مسئولیت استفاده از محتویات این مقاله، کاملاً بر عهده خود خوانندگان است. اکثر بروکرهای فارکس، حساب دموی رایگان ارائه می‌دهند تا افراد به‌صورت رایگان در این زمینه آموزش و تجربه کسب کنند.

زمان طلایی معاملات فارکس چه تایمی است؟

فارکس Forex مخفف عبارت معاملات خارجی Foreign exchange market است. پیشنهاد میکنم از بخش آشنایی با فارکس شروع کنید و بعد آموزش های همین بخش رو به ترتیب مشاهده کنید. آموزش های ویدئویی رو در بین این پست ها و بصورت دوره های آموزشی اساتید مختلف در سایت موجود هست. آموزشهای متنی و تصویری درواقع آموزش های پایه هستند اما آموزش های ویدئویی دوره هایی هستند که معمولا یک سبک یا یک استراتژی معامالاتی را آموزش میدهند.

چه عواملی در تعیین نرخ‌ها در بازار فارکس موثرند؟

داشتن یک استراتژی مشخص و نظم داشتن در معاملات می‌تواند راه نجاتی برای فرار از ضررها باشد. به دلیل تحریم‌های اقتصاد ایران، بانک‌های داخلی با سیستم بانکی جهانی ارتباط مستقیم نداشته و عملاً سیستم پولی کشور ما در یک بی‌ارتباطی کامل با بانک‌های جهانی به فعالیت خود ادامه ورود به سایت فارکس می‌‌دهد. از این رو امکان داد و ستد مستقیم از طریق درگاه‌های پرداخت بانک‌های ایرانی با بانک‌های بین‌المللی وجود ندارد. با توجه به اینکه اساس کار بازار فارکس نیز همین ارتباط میان بانک‌های بزرگ کشورها است، از این رو عملاً دولت ایران نمی‌تواند کارکرد مستقیمی از این بازار در اختیار داشته باشید. همین موضوع باعث به وجود آمدن چالش‌هایی در قوانین مربوط به بازار فارکس در ایران شده است.

مثلا در جفت ارز یورو دلار اسپرد 20 سنت و در بیت کوین 0.5% است. در کل شما باید این مبلغ را بپردازید، چه به صورت اسپرد یا به صورت درصدی. نکته مهم دیگری هم که در بازارهای جهانی وجود دارد شناور بودن اسپرد هست. نیازی به منتظر بودن برای یافتن خریدار و فروشنده نداشته باشید و اما بر خلاف فیوچر، نگران سررسید نباشید.