انواع فیلترهای دستگاههای تصفیه آب

از دیگر وظایف این فیلتر میتوان به محافظت از فیلتر ممبران اشاره کرد که از ورود املاح درشت به آن جلوگیری میکند. عیب ششم: ورود آب با دمای بالا به ممبران، مثلا دمای بالای 45 درجه سانتی گراد که موجب خرابی آن می شود. عیب دوم: قرار نگرفتن واشرهای کوچک خروجی ممبران در محل تعیین شده هوزینگ، در این مواقع آب تصفیه شده و پساب با هم مخلوط شده و خروجی آب کیفیت خوبی نخواهد داشت. در روزهای اول نصب دستگاه ممکن است لایه بسیار نازکی از چربی روی آب تصفیه شده دیده شود، این پربی ناشی از روغن خوراکی است که هنگام مونتاژ دستگاه به اورنیگ ها و یا واشرهای آن جهت آب بندی بهتر زده شده است. فیلتر اکسیژن ساز باعث کاهش سختی آب نیز می شود و ضرری خرید تصفیه آب برای انسان ندارد.

اگر آب تصفیه شده را در یک لیوان شیشه ای چند دقیقه نگه داریم، با کمی دقت متوجه می شویم که حباب های فوق به دلیل سبک بودن به سطح آب حرکت می کنند، که این خود دلیلی برای حباب بودن ذرات ریز داخل آب است. دلیل تنوع برند: شاید برای شما این سوال ایجاد شود که اگر فقط دو روش تصفیه آب وجد دارد پس دلیل این همه تنوع برند چیست؟ در روزهای اول نصب دستگاه تصفیه آب و هر زمان که فیلتر ممبران دستگاه تعویض شود ممکن است به دلیل نو بودن ممران دستگاه TDS آب به شدت افت کرده و به زیر50ppm برسد برای افزودن آن می توان کمی شیر تنظیم TDS را باز کرد. توجه داشته باشید که فاکتورهای اصلی برای تعیین دقیق زمان تعویض فیلترها، کیفیت آب ورودی، میزان مصرف و دمای آب ورودی می باشند.

بهترین دستگاه تصفیه آب در صورتی که این ذرات دارای حباب های بسیار کوچکی هستند که به مقدار زیاد در آب تجمع کرده و رنگ شیری به آن می دهند و البته وجود حباب در آب نمی تواند مضر باشد. این چربی های اضافی با مصرف آب همراه با آن شسته شده و و پس از حدود یک هفته برطرف می شود. دستگاهی است که قابلیت تصفیه آب مورد نیاز برای اماکن اداری را دارد. همانطور که گفته شد به طراحی محفظه، فیلتر ممبرانو نحوه ی قرارگیری ممبران دورن محفظه توجه کنید، لوله ی خروجی فیلتر ممبران که دارای دو واشر کوچک است دورن خروجی که در وسط سر محفظه بود و خود به شکل لوله ای قطورتر از لوله ممبران استقرار میگیرد.

خرید فیلتر تصفیه آب

عیب سوم: شستشو ندادن فیلترهای پیش تصفیه به خصوص فیلتر کربن اکتیوهنگام تعویض فیلتر، در این موقع کربن های آزاد وارد غشاهای ممبران شده و باعث کاهش عمر ممبران می شوند. در این مقاله اطلاعات مفیدی را در رابطه با انواع آب تصفیه کن و سیستم های تصفیه آب به شما خواهیم داد و راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب را از مرکز خرید تصفیه آسا که معتبر ترین وارد کننده ی تصفیه آب های تایوانی در ایران است بررسی می کنیم. در ادامه شما را با مدل های پرفروش آبسردکن های تصفیه کن دار موجود در بازار ایران آشنا خواهیم کرد و هم چنین خلاصه ای مزایا و معایب آنها بیان خواهیم کرد تا برای خرید این محصولات، به شکل آگاهانه عمل کنید. همچنین یکبار نصب یا جابجایی هزینه ای بین 70هزار تا 90هزار تومان و یک سرویس دوره ای هم تا 50هزار تومان به مبلغ فاکتور شما اضافه می کند و اجرت تعویض پمپ دستگاه هم از 70هزار تا 95هزار تومان متغیر خواهد بود.

البته استفاده از فیلتر مینرال و فیلتر قلیایی هم کمی به افزودن TDS آب کمک می کند و برای کسانی که نمیخواهند با میکس کردن آب TDS آبرا بالا ببرند مناسب است. هنگام خرید دستگاه تصفیه آب سعی کنید از مدلهایی استفاده کنید که کوچک و سبک باشد تا بتوانید از آن در داخل کابینت و یا هرجایی که میخواهید براحتی استفاده کنید. در مرحله 4 فیلتر ممبران قرار دارد که آلاینده های شیمیایی آب را تا قطر 0.0001 میکرون حذف میکند.

اگر هم وارد شوند دارای قیمت بالایی خواهند بود و به قیمت های حدود 3 الی 4 میلیون تومان نخواهند بود. درصورتیکه فیلترهای دستگاه تصفیه آب در موعد مشخص جایگزین نشود علاوه بر کاهش کیفیت آب تولیدی به سایر قطعات و پمپ دستگاه فشار وارد میکند. باید مخزن را خالی کنید و صبر کنید دستگاه، آبی با TDS جدید را وارد مخزن کند. عیب اول: مسدود شدن محدود کننده پساب یا همان درین پساب، در این مواقع پساب که حاوی املاح سنگین استدفع نشده و در مخفظه ممبران باقی می ماند و به تدریج در غشاهای ممبران رسوب کرده و منافذ آن را مسدود میکند، در این ممبران آبی تولید نمیکند. بهتر است محل قرار گیری دستگاه به گونه ای باشد که دسترسی به بخش های مختلف آن سرویس دوره ای آسان باشد. ولی چون این فاکتورها حتی در مناطق مختلف یک شهر متفاوت است و حتی ممکن است در یک محل در زمان های مختلف، متفاوت باشند لذا بنابر حد معمول مصرف یک خانوار پر جمعیت با کیفیت و دمای معمول آب شهر زمان های مناسب برای تعویض فیلترها در بالا پیشنهاد می شود.

صرفه جویی در مصرف آب خیلی مهم است، ولی تصفیه آب آلوده مهم تر است. برای مثال قیمت بهترین دستگاه تصفیه آب با فیلترهای چینی یا ممبران تقلبی 11 لایه، طبیعتا ارزان تر از قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی با ممبران 13 لایه ریزبافت است. دلیل وجود آن کاهش فشار پساب جهت ایجاد فشار آب پست غشای ممبران است تا آب خالص تر بتواند از ممبران عبر کند اگر این قطعه نبود اکثر آب ورودی به ممبران بدون اینکه از غشای ممبران عبور کند به سمت پساب جاری می شد. TDS آب تصفیه شده روی 80 تنظیم می شود اما بعد از مدتی سختی آب به کمتر از 30 میرسد.

درست است که دو خروجی محفظه فیلتر ممبران کنار هم قرار گرفته است و هر دو به یک محفظه متصل هستند اما دلیل بر آن نیست که کیفیت آب خروجی آنها یکسان است. فیلترهای ممبران نانوفیلتراسیون علاوه بر حذف آلاینده های آب توانایی بسیار مناسبی برای کاهش املاح و سختی آب نیز دارند. کاربرد این نوع فیلتر در حذف مواد فیزیکی بزرگ است. در واقع یک واشر بزرگ انتهای ممبران، غشاهای ممبران و دو واشر کوچک سر ممبران باعث جداسازی سه جریان آب با کیفیت متفاوت دورن محفظه ممبران می شوند. در این مقاله به معرفی بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی اشاره خواهیم داشت. دستگاه دارای یک آچار مخصوص باز کردن پوشش یا کاور فیلترها می باشد که در زمان هایی که اشاره می شود باید تعویض گردد.

لیست فیلتر های تصفیه آب

بهتر است بدانید که از بین بردن درصد بالایی از این آلودگیها، سبب میشود که آب آشامیدنی بو و مزهی بهتری پیدا کند. اگر آب آلوده نباشد و از املاح و مواد مضری که قبلا در این مقاله به آن ها اشاره کردیم خالص باشد تا فقط در نظافت منزل، لباس یا هر چیز دیگری استفاده شود. فیلترهای اول تا سوم که عمل تصفیه را انجام می دهند باید حداکثر هر شش ماه یکبار تعویض شوند البته میزان کارکرد دقیق آنها به عوامل مختلف مانند کیفیت آب ورودی و میزان و مدت مصرف دارد. این فرایند به آلوده نشدن تجهیزات سیستم تصفیه آب اسمز معکوس RO کمک میکند. روش دیگر تصفیه ترکیبی از فیلتر RO و UV با یک فیلتر فوق العاده (UF) است که به حذف باکتری های معلق کمک می کند و زمانی که منبع آب خالی از TDS باشد بهترین انتخاب می باشد.

قیمت فیلتر تصفیه آب

وقتی TDS آب به این مقدار کم میرسد نشان دهنده آن است که دقت حذف ناخالصی های دستگاه بالا است. به نظر میرسد دلیل به وجود آمدن این حباب ها وجود اکسیژن در فیلترهاست که به مرور طی چند روز برطرف خواهند شد. سیستم فیلتراسیون آب، مدلها و روشهای مختلفی دارد و یکی از بهترین روشها که در سطح جهانی به عنوان بهترین روش تصفیه شناخته میشود، سیستم تصفیه آب RO است و به همین دلیل است که جدیدترین دستگاههای آب شیرین کن در ایران و دنیا از این روش برای ساخت دستگاههای خود استفاده میکنند. وقتی میزان املاح، کانی ها، مواد آلی و دیگر ناخالصی های آب به مقدار زیادی کاهش یابد، آب کمی مزه تلخی به خود می گیرد.معمولا این موضوع زمانی اتفاق می افتد که TDS آب به کمتر از 50ppm برسد. به دلیل اینکه فیلترهای دستگاه تمام بار خالصسازی آب از آلایندهها را برعهده دارند باید در دورههای زمانی مشخصی تعویض شوند.

کاربرد این نوع فیلتر در حذف مواد فیزیکی بزرگ است.